Пенсійна реформа передбачає виплати вчителям і медикам

За його словами, розмір цієї вихідної допомоги становитиме десятикратну пенсію. “Якщо вчитель сьогодні має середню пенсію 1,2 тисячі гривень, то при виході на пенсію він отримає 12 тисяч гривень”, — повідомив Тігіпко.

Крім того, за його даними, кожна жінка, яка відстрочить свій вихід на пенсію, отримуватиме 2,5% доплати до своєї пенсії за кожний рік.

“Максимальна надбавка для тих, хто вийде на 10 років пізніше від передбачуваного, становитиме 25%”, — повідомив Сергій Тігіпко.

Максимальна пенсія, за його словами, буде унормована й становитиме 12 мінімальних пенсій. “На сьогодні це 8,8 тисяч гривень. Більше не буде. Тоді як зараз є пенсії 40-50 тисяч гривень”, — зазначив віце-прем’єр міністр. У держслужбовців заплановано коефіцієнт співвідношення пенсії до зарплати зменшити з 90% до 80%.

“Без підвищення пенсійного віку не обійдемося. Для жінок підніматимуть пенсійний вік впродовж 10 років по півроку кожен рік, тобто з 55 до 60-ти за 10 років. З 2013 року пропонується підняти пенсійний вік для чоловіків-держслужбовців на 2 роки до 62 років”, — нагадав Тігіпко.

За його словами, буде збільшено загальний стаж для отримання повної пенсії з 20-25 років до 30-35. Військові протягом 5 років будуть збільшувати на 1 рік свою вислугу з 20 років до 25 років, що буде необхідним для отримання пенсії.

Віце-прем’єр пояснив, що все це — поки пропозиції.

“Ми ще будемо радитися й слухати всіх. Думаю, до початку лютого будуть дискусії, в перших числах лютого — перше голосування, й у середині лютого будуть прийняті перші рішення по пенсійній системі. І якщо ми приймемо ці рішення, то за три роки у нас буде бездефіцитний бюджет”, — запевнив Тігіпко.

За його даними, в 2009 році дефіцит Пенсійного фонду становив 19 мільярдів гривень — 1,9% ВВП.

“Цього року планувалося 29 млрд гривень, тепер буде 26,5 млрд завдяки певним крокам. 2,5% ВВП ми знову віддамо на Пенсійний фонд”, — сказав Сергій Тігіпко.

Він зазначив, що ті, які працюють, уже не справляються з кількістю пенсіонерів.

“У нас на 88 працюючих 100 пенсіонерів. А найближчими рокам буде один до одного”, — мотивував необхідність проведення пенсійної реформи Тігіпко.

tsn.ua

admin