На Закарпатті середня зарплата становить 1 909 гривень

Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,1 раза перевищувала рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів (з 1 жовтня 2010р. встановлені мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатної особи – 907 грн.), однак на 17,8% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину в жовтні п.р. склали 12,88 грн. проти 15,12 грн. в середньому по Україні.

За розмірами середньомісячної зарплати у жовтні п.р. першість традиційно утримували установи державного управління, підприємства транспорту, по виробництву електричного, електронного та оптичного устатковання та установи фінансової діяльності. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 31,5% до 56,5%.

Значно нижчою була зарплата працівників підприємств готельно-ресторанного, сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послуг, рибальства. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив відповідно 55,9% та 79,2% середнього її розміру в економіці області.

Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у жовтні п.р. порівняно з вереснем знизилась на 4,6%, а порівняно з жовтнем 2009 р. зросла на 9,5%.

vsapravda.info

admin