На Міжгірщині депутати говорили про бюджет

Відтак головуючий Іван Васильович Ярема оприлюднив заяви про створення у райраді депутатських партійних фракцій Партії регіонів, ВО “Батьківщина” та найбільш багаточисельної — Єдиного центру. Депутати Василь Юрик та Михайло Тереля внесли пропозиції щодо порядковості розгляду питань порядку денного. Зокрема, про кількісний склад постійних депутатських комісій та обговорення низки програм, які складуть основу Програми соціально-економічного розвитку Міжгірського району на 2011 рік з подальшим затвердженням такої.

Далі І.В. Ярема надав слово для виступу з інформацією про затвердження спільних розпоряджень голів районної державної адміністрації та районної ради, прийнятих у міжсесійний період, начальнику фінансового управління РДА Надії Юртин. Надія Вікторівна також виступила з інформацією “Про внесення змін до рішення районної ради від 12.V.2010 року за № 327 “Про районний бюджет на 2010 рік”, зазначивши, що у міжсесійний період від керівників бюджетних установ та господарських організацій надійшли клопотання на ім’я голів РДА та райради про додаткове виділення коштів на утримання бюджетних установ, які фінансуються з районного бюджету і на виконання Програм, які затверджені на попередніх сесіях райради.

Розглянувши дані клопотання, за рахунок додаткової дотації, одержаної із обласного бюджету в сумі 950,0 тис. грн., та з метою недопущення заборгованості до кінця 2010 року по захищених статтях видатків, розподілити кошти між головними розпорядниками коштів районного бюджету (260,0 тис. грн.) та селищним і сільськими бюджетами (690,0 тис. грн.) на заробітну плату з нарахуваннями та на оплату за використані енергоносії.

Крім цього, виділено 425,5 тис. грн. субвенції з обласного бюджету на проведення поточного ремонту приміщення та придбання інвентаря для дошкільних закладів, які будуть введені в експлуатацію у грудні 2010 року, а саме: Міжгірській селищній раді 160,0 тис. грн. для дитсадка у с. Стригальні та для 2 додаткових груп — дошкільних закладів у Волівчику і “Теремка” у Міжгір’ї^ Торунській сільраді — 210,0 тис. грн. на відкриття дитсадка у Лопушному та додаткової групи у Торуні, Н. Студенівській сільраді для дитсадка у Н. Студеному — 55,5 тис. грн.

На ліквідацію наслідків стихійного лиха на початку грудня 2010 року з резервного фонду районного бюджету виділено Міжгірській селищній раді кошти у сумі 17,9 тис. грн. на ремонт фільтрів водозабору в ур. Омножанський. З метою недопущення заборгованості до кінця 2010 року головні розпорядники бюджетних коштів подали клопотання про внесення змін щодо видатків у межах затверджених асигнувань на їх галузі як по загальному, так і спеціальному фондах. Себто зменшити видатки по одних видах та статтях видатків та збільшити інші. З обговорених питань було прийнято відповідні рішення.

Після Надія Вікторівна Юртин дала відповідь депутату Юрію Стецюничу щодо подальшого фінансування будівництва дитсадка у Лозянському, а також Івану Іванишу стосовно впорядкування роботи постійної депутатської комісії з питань бюджету. Про це йшлося й у виступі депутата з місця Василя Блецкана. Головуючий Іван Ярема вніс пропозицію виділити 7,5 тис. грн. районній організації ветеранів України та на розвиток футболу на Верховині.

Майже одноголосно депутати затвердили районні програми, розроблені в межах видатків районного бюджету в частині делегованих повноважень, які входили до питань порядку денного “Різне”.

Опісля за пропозицією головуючого Івана Яреми було розглянуто низку додаткових питань до порядку денного “Різне”. Зокрема, затверджено звіт начальника фінуправління РДА Н.В. Юртин про виконання районного бюджету за 9 місяців 2010 року у відповідності до ст. 80 п.4 Бюджетного кодексу України. По загальному фонду з доходів у сумі 114256586 грн., з видатків у сумі 113169649 грн. та кредитування у сумі 30000 грн. По спеціальному фонду з доходів у сумі 2865312 грн. 22 коп., з видатків у сумі 3427586 грн. 35 коп. та кредитування у сумі 10000 грн. 00 коп. Вона ж виступила з інформацією про передачу субвенцій до обласного бюджету. В ході її виступу депутати Василь Блецкан та Василь Юрик висловились з приводу того, щоби в майбутньому звіти були більш насичені конкретними цифрами і фактами, і щоб депутати мали змогу детально ознайомитись із ними напередодні сесійних зібрань.

Далі за пропозицією головуючого Івана Яреми було затверд
жено список народних засідателів Міжгірського районного суду в кількості 12 осіб.

Більш активно проходило обговорення питань порядку денного розділу “Різне”. “Про ліквідацію загону місцевої пожежної охорони Міжгірського району” та “Про реорганізацію дільничної служби поліклінічного відділення Міжгірської районної лікарні в дільниці загальної практики-сімейної медицини”, відповідно з інформаціями з яких виступили перший заступник голови РДА Василь Радовецький та начальник охорони здоров’я РДА Оксана Маршалик. У виступах депутатів Юрія Стецюнича, головуючого Івана Яреми, сільського голови Н. Студеного Василя Славця і, зокрема, Василя Радовецького, а також Надії Юртин прозвучали пропозиції більш зважено підійти до розгляду питання щодо ліквідації ЗМПО району. Депутати Іван Хила, Іван Іваниш, Іван Канюк та Василь Юрик висловили занепокоєння, що вищеназвана реорганізація дільничної служби поліклінічного відділення райлікарні в ДЗП-СМ негативно позначиться на якості медичного обслуговування верховинського загалу у віддаленій глибинці.

Опісля головуючий Іван Ярема ознайомив депутатський корпус райради з порядком планування її роботи в майбутньому. Відтак надав слово для виступу першому заступнику голови РДА Василю Радовецькому, щоби той назвав основні об’єкти з Програми соціально-економічного розвитку Міжгірщини в 2011 році, які фінансуватимуться з обласного і державного бюджетів. З-поміж таких Василь Степанович виділив завершення будівництва Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина, продовження газифікації Колочави, будівництво газопроводу-відводу у Н. Студеному та дамби, берегоукріплюючої стінки в Негрівці.

Після оприлюднив розміри завданої шкоди стихійним лихом на початку грудня 2010 року. Досить сказати, що стихією завдано відчутної шкоди більше 50 об’єктам комунальної власності, 40 дворогосподарствам, шляхам та мостам, місткам, кладкам тощо. Його перелік відбудовних та відновлюваних робіт у населених пунктах Міжгірщини, складений на основі актів про нанесену шкоду, зайняв більше шести машинописних сторінок. За його словами, вони проводитимуться майже в кожному населеному пункті Верховини. Василю Степановичу довелось дати вичерпні відповіді на запитання депутатів Юрія Стецюнича, Василя Юрика та головуючого Івана Яреми щодо акумулювання коштів на ці роботи, зведення шкіл у Буківці, Річці, Негрівці, а також спорудження очисних споруд у Міжгір’ї. Наостанок Василь Радовецький зазначив, що на обласному рівні розглядається питання щодо будівництва міжрайонної інфекційної лікарні у Міжгір’ї і відповідно — міжрайонного тубдиспансера у Волівці.

Наприкінці ІІІ пленарного засідання І сесії райради VI скликання депутат Василь Юрик порушив питання про вибори заступника голови райради. На що тут же отримав вичерпну відповідь. За всіма обговореними питаннями порядку денного прийнято відповідні рішення.

Василь БЕЛЕНЬ
“Верховина” для mizgir.com.ua

admin