На грип та ГРВІ на Міжгірщині з жовтня минулого року по листопад поточного перехворіли 5562 особи

За даними оперативної статистики за період епідемії з жовтня 2009 р. по травень 2010 р. на грип та ГРВІ перехворіли 7753635 осіб, що склало 16,8 проц. всього населення України. За період епідемії у країні було госпіталізовано 371512 хворих (5,72 проц.). Від наслідків грипу померли 1128 осіб, у т.ч. 83 вагітні жінки.

Особливість даної епідемії полягає в тому, що найбільша вірогідність летального наслідку серед хворих з серцево-судинною патологією, на цукровий діабет та надлишковою масою тіла, а також серед вагітних, які потребують особливої уваги. Рівень смертності серед таких у 20 разів перевищує аналогічний показник в інших групах.

У Міжгірському районі з жовтня минулого року по листопад поточного перехворіли 5562 особи, з яких 2741 — діти. Зареєстровано три смертні випадки серед вагітних жінок, причиною чого стала невчасна їх госпіталізація.

Характерними симптомами грипу А (Н1N1)-каліфорнія є раптове підвищення температури тіла понад 380С (в окремих випадках захворювання може бути без підвищення температури тіла), відчуття болю в горлі та м’язах, головна біль, кашель, важкість дихання, навіть блювота.

Якщо грип протікає у легкій неускладненій формі, хворий може лікуватися в домашніх умовах під наглядом дільничного (сімейного) лікаря. Рекомендується ліжковий режим, вживання протягом доби 1,5-2 л рідини, часте провітрювання кімнати, дотримування загально-гігієнічних заходів.

Не доцільно займатися самолікуванням. Пам’ятайте, що грип А (Н1N1)-каліфорнія дає серйозні ускладнення — пневмонії, менінгіти, енцефаліти, піелонефрити, ускладнення лор-очних захворювань тощо.

Запобігти поширенню хвороби на грип та інші ГРВІ можна, якщо в період підйому хвороби уникати людних місць, користуватися масками, часто мити руки, вживати вітамінізовану їжу. Виходячи з дому, варто змастити носові ходи оксоліновою маззю чи звичайною олією.

На підставі проведеного ретроспективного епідеміологічного аналізу в Україні слід очікувати інфікування на грип та ГРВЗ у 2010-2011 роках від 6,5 –7,5 млн. українців.

Досвід країн усього світу засвідчує, що найбільш ефективним профілактичним захистом проти захворювання на пандемічний та сезонний грип залишається імунопрофілактика. За станом на вересень п.р. в Україні зареєстровані та дозволені до застосування в епідемічний сезон наступні вакцини — для профілактики грипу можна використовувати “Ваксігрип” (Франція), “Флюарікс” (Бельгія), “Індфлувак” (Нідерланди), “Грипол” (Росія).

Василина КЛЕВЕЦЬ,
райінфекціоніст.
“Верховина” для mizgir.com.ua

admin