Луценку висунули обвинувачення у справі про отруєння Ющенка

Генпрокуратура висунула обвинувачення екс-міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку у зловживанні владою в кримінальній справі про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка у 2004 році.

Про це повідомила прес-служба очолюваної Луценком партії “Народна самооборона”. Відповідно до повідомлення, Луценка в середу доставили з Лук’янівського слідчого ізолятора в Києві до Головного слідчого управління Генпрокуратури для пред’явлення йому обвинувачення.

Зі слів адвоката Луценка Ігоря Фоміна, зі справи про отруєння Ющенка виділено окремий епізод, за яким порушено кримінальну справу, і Юрію Луценку пред’явлено обвинувачення за ч.3 ст. 364 Кримінального кодексу, яке передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років, з конфіскацією майна.

За даними самооборонців, його затримали за те, що, будучи в 2009 році главою МВС, він продовжив оперативні заходи в розслідуванні у справі про отруєння Ющенка.

Приводом для порушення справи був допит екс-заступника глави СБУ Володимира Сацюка, на дачі якого, як вважається, отруївся Ющенко. Виявилось, що МВС нібито без санкції суду вело стеження за водієм Сацюка.

Нагадаємо, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценко було затримано в Києві 26 грудня.

За рішенням суду Луценко будуть утримувати під вартою найближчі два місяці. Колишнього міністра звинувачують за трьома пунктами: у зловживання службовим становищем – нарахуванні зайвих 40 тис. грн пенсії водієві екс-міністра, нецільового використання ресурсів^ за заявою самого Луценка, його намагаються прив’язати до справи про отруєння екс-президента України Віктора Ющенка. Крім того, Луценко можуть залучити за бурхливе святкування Дня Міліції.

Наразі Луценка тримають в Лукянівському СІЗО в камері на трьох осіб.

admin