Івано-Франківськ – галицька столиця!

У народі сьогодні Івано-Франківськ отримав такі прізвиська як Франківськ, Фріско, Франік, Станіслав (стара назва міста) тощо.

Місто було засноване як фортеця для захисту від набігів кримських татар в 1662 році краківським каштеляном, згодом гетьманом Анджеєм Потоцьким (з відомого роду польських магнатів), і названий Станіславів (пол. Stanisławów) на честь батька. А у 1962 році місто відзначило своє 300-річчя. Він був перейменований і з тих пір носить ім’я видатного українського письменника і громадського діяча Івана Франка, який неодноразово тут бував, писав і читав свої твори.

Івано-Франківськ – місто не дуже велике і його можна пройти вздовж за 2-2,5 години, а центр – в межах 30-40 хвилин. Планування Франківська дійсно можна назвати універсальним, бо з однієї точки за невеликий час можна потрапити туди куди треба.

Символом Івано-Франківська є міська ратуша. Вона почала будуватися разом з містом і була свого часу вище інших будівель. У цьому краї безліч визначних пам’яток, музеїв і пам’ятників. Нещодавно у 2006 році закінчилися реставраційні роботи над видатною франківською стометрівкою. Це міська алея, найдовша в області. Слід зазначити і Манявський скит в 50 км від Івано-Франківська, заснований в 1612 році.

Щороку в Івано-Франківську проходить велика кількість фестивалів. З 2001 року щорічно у травні проводиться міжнародний фестиваль «Свято ковалів» і художня виставка «Орнаментальне ковальство Івано-Франківськ уже називають ковальською столицею. Або ж всеукраїнський фестиваль міських колективів: «Прикарпатська весна», «Воля» – фестиваль пісні і танцю та інші. З 2005 року тут проводиться виставка народного мистецтва «Карпатський вернісаж» (площа Шептицького). Не говорячи уже й про музичні рок фестивалі – їх море.

Місто багате на футбольні клуби. Українські футбольні клуби «Спартак» і «Прикарпаття» (перша ліга чемпіонату України) засновані ще у 1940 році.

Символами краю для франківчан є два чорні ворони з короною на голові! Тож запрошуємо насолодитися красою Івано-Франківщини!

admin