Екіпаж проекту "Марс-500" зібрав новорічну ялинку з підручних засобів

Інтернаціональний екіпаж проекту “Марс-500” підготувався до святкування Нового року: зробив ялинку і прикраси з підручних засобів.

“Підготовка до Нового року на борту “марсіанського” корабля йде повним ходом. Психологи проекту поставили екіпажу завдання: придумати і зробити з підручних матеріалів новорічну ялинку і прикраси”, – йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті проекту “Марс-500”.

У відеоролику, опублікованому на сайті, продемонстрований процес виготовлення учасниками експерименту ялинки з картонних коробок, а також іграшок-янголят з кольорового паперу. Під саморобної ялинкою учасники експерименту, серед яких три росіянина, два європейця і один громадянин Китаю, вже зустріли перше свято – католицьке Різдво.

Нагадаємо, експеримент “Марс-500” стартував 3 червня. Міжнародний екіпаж очолив російський учасник Олексій Сітев. Місце лікаря зайняв Сухроб Камолов. Одне з трьох місць дослідників також віддано російському учаснику Олександру Смолієвському. Француз Роман Шарле виконує в екіпажі обов’язки бортінженера “марсольоту”, а Дієго Урбіна з Італії і Ван Юе (Китай) займаються науковою роботою на посаді дослідників. Експеримент включає три етапи: 250-добовий “переліт” з Землі на Марс, 30-денне перебування на марсіанській поверхні і 240-добове повернення. Після 250 діб імітаційного польоту екіпаж розділять – на трьох осіб, які висадяться на поверхню Червоної планети, де вони зроблять три “прогулянки” по планеті в модернізованих російських скафандрах “Орлан-Е”, і на трьох осіб, які залишаться протягом місяця в міжпланетному космічному кораблі на навколомарсіанській орбіті. У “десантуванні” на Марс будуть приймати участь троє членів “екіпажу”: росіянин, європеєць і представник КНР.

Наземний комплекс, що імітує космічний корабель, побудований на території Інституту медико-біологічних проблем в Москві. Загальний обсяг комплексу 550 куб. метрів (посадковий модуль, експериментальний модуль, житловий модуль, склад і оранжерея). Окремо створено модуль, що імітує марсіанську поверхню (1200 куб. Метрів).

TSN.UA

admin