Андрій Сербайло вивчав ситуацію із підтопленням територій в Іршавському районі

Сьогодні, 10 грудня 2010 року, заступник голови обласної ради Андрій Сербайло невідкладно виїхав на Іршавщину, щоб ознайомитись із станом справ на місці.
На території цього району зафіксовано перелив автодороги Сільце-Вільхівка по довжині 70 м. та авдороги Сільце-Іршава біля мосту у с. Сільце. Рух зупинено, організовано об’їзд по іншому маршруту.
Також зранку вийшла з берегів р.Синявка. Відбувається перелив дороги довжиною 50 м. у м.Іршава в районі дорожнього управління. Аналогічна ситуація й на дорозі Гребля-Хуст у с.Вільхівка (біля автобусної зупинки) довжиною 50 м. Тут, на лівобережній дамбі р.Боржава для попередження переливу нарощувався гребень дамби в понижених місцях мішками з піском. Працювало 27осіб, із них 15 представників Берегівського МУВГ, 12 – сільської ради, а також 3 одиниці техніки. Через фронтальний перелив гребеню дамби по довжині 700 м., враховуючи наявність місцевого стоку, виїзною районною комісією ТЄБ та НС, що працює на місці, прийнято рішення про відселення мешканців 80 будинків із зони лиха.

Станом на 16:00 уже спостерігалося зниження рівня води.
У c.Заріччя, водами річки Іршавка підтоплено 30 будинків та 400 дворогосподарств відмічається спад рівня води.
Андрій Сербайло зустрівся із жителями потерпілих сіл району, міста Іршави, де разом із міським головою Степаном Бобиком спілкувалися із людьми, в яких повінь пошкодила будинки, підвали, майно, запаси продуктів харчування на зиму.
Відтак вони оглянули русло річки Іршавка, яка й наробила багато лиха.
– У зв’язку з кліматичними змінами нам доведеться навчитись жити із повенями. А тому необхідно вирішувати злободенні питання спільно, як мовиться, всім чесними народом, причому стратегічно, – зазначив Андрій Андрійович. На його тверде переконання, змінити ситуацію на краще зможуть спільні заходи обласної і місцевої влад та територіальних громад, направлені на виконання робіт вздовж річок і потічків з метою захисту сільськогосподарських угідь та населених пунктів від підтоплень.

Він також пообіцяв, що клопотатиме перед своїми колегами-депутатами розглянути та ухвалити на найближчій сесії обласної ради відповідні рішення щодо сприяння у ліквідації повеневих наслідків та всебічної допомоги потерпілим.

Прес-служба обласної ради
admin