Закарпатська Лапландія!

Усі любителі подорожувати, котрі їдуть на Закарпаття, для відпочинку обирають Ужгород, Мукачеве або лижні курорти. Насолоджуються вони сакурами, підйомниками та замками. Ніхто ж не знає, що в цьому краї уже давно розташована справжня українська Лапландія.

На заході Закарпаття, серед мальовничих гір заховався білосніжний куточок. А саме у Тячівському районі, біля відомого населеного пункту Усть Чорна. Куточок цей називається село Руська Мокра. Тут 180 днів на рік лежить сніг і може не танути, аж до початку червня. Така ситуація зумовлена не тільки гірським розположенням села, але й тим, що досить віддалене від цивілізації. Воно захищене двома лісами, чотирма степами і знаходиться у десятикілометровій зоні від головної автостради. В Руську Мокру не має жодного прямого маршруту.

Село руська Мокра не велике, ту проживає всього 1500 мешканців. Усі вони бережуть домівку і підтримують її казкове вогнище. Чому село називають Лапландією? А тому, що приїхавши сюди в будь-яку пору ти відчуваєш прохолоду, затишок, відпочинок від міської біганини. А ще завжди можна встигнути на збирання підсніжників. Коли ці квіти всюди відцвіли, у Мокрій вони лише показуються з-під снігу.

Дістатися до Руської Мокрої не тяжко. Спершу їдемо автобусом чи поїздом до Ужгороду( столиця Закарпаття). Далі рекомендуємо продовжити подорож до Усть Чорної, що знаходиться у Тячівському районі. Від цього смт. уже не далеко і до Лапландії, всього 1 км пішки або автомобілем.

vedinfo.com

admin