В Ужгороді в небо підніметься "французький" дирижабль

Із журналістами зустрілися співорганізатори свята Роберт Левицький, Федір Шандор і Сергій Степчук, які презентували програму Днів французької осені в Ужгороді та святкування Дня св. Мартіна на Закарпатті.
Як розповів Роберт Левицький, програма стартує 12 листопада, у вечір св. Мартіна. У Франції традиційно у цей вечір розбивають першу бочку молодого вина (божоле), вбиваючи у неї дерев’яний клин. Дні божоле у Франції святкують так само масштабно, як, наприклад, Октобер-фест у Німеччині. «Маємо на меті перенести європейські традиції до Ужгорода, познайомити з ними ужгородців і створити позитивну святкову атмосферу у місті, якою б вона мала бути тут постійно», — розповів Р. Левицький.
Федір Шандор зауважив, що День святого Мартіна є зовсім не новим для Закарпаття, адже його святкували тут до 1945 року. А святий Мартин зображений, наприклад, на гербі Мукачева. Атмосферу святкування доповнять музиканти – флейта під акомпанемент гітари.
Другий день Французької осені в Ужгороді – дитячий. Із малюками зустрінеться казковий персонаж, а також триватиме показ дитячих мультфільмів.
Для дорослих 14 листопада триватиме дегустація вин, а 15 і 17 листопада у «Фанфані» транслюватимуть документальні фільми під загальною темою «Великі французи».
У вівторок, 16 листопада, відбудеться «Карпатська дегустація», на якій пропонуватимуть настоянки, наливки, медові бальзами, паленку (грушеву, сливовицю тощо).
До програми увійде і Вечір поезії з глінтвейном, який заплановано на 18 листопада, — розповів Сергій Степчук.
А 19 листопада – вечір живої музики «Французький акордеон».
Завершаться Дні французької осені масштабним святкуванням 20 листопада – ужгородці і туристи смакуватимуть божоле, матимуть змогу спробувати смажених каштанів, цибулевого супу тощо. Організатори планують цього дня також запустити дирижабль.
«Ужгород повинен бути містом фестивалів, — вважає Федір Шандор. – З початку року щомісяця у нас відбуваються цікаві акції, на які турфірми інших міст навіть пропонують окремі тури».

Ужгородський прес-клуб

admin