В Ужгороді провели I Міжнародний турнір з гандболу пам'яті Йосипа Зупка

Саме Йосип Зупко, тренер Берегівської ДЮСШ, першим на Закарпатті серйозно розпочав займатися жіночим гандболом. Незабаром були отримані перші результати. Ганна Глеба, Людмила Задирака, Гізелла Тягур, Ніна Лобова (олімпійська чемпіонка 1976 року у складі збірної СРСР) стають чемпіонками СРСР у складі збірної школярок України. Згодом підопічні Йосипа Зупка здобули право виступати у вищій лізі вітчизняного гандболу. Це була єдина команда нашої області, яка представляла край у вищій лізі радянського спорту. Починаючи з 1977 р., “Карпати” (раніше “Бактянка”) беззмінно у вищій лізі – спочатку СРСР, а потім України. Вихованками кращого тренера в історії Закарпаття були Гізелла Тягур, Ганна Глеба, Ніна Лобова, Людмила Задирака, Людмила Болтенкова, Марина Бакуніна, Світлана Землякова, Марина Єрхова, Галина Миронець, Людмила Зупко та багато інших відомих гандболісток.

На урочистому відкритті I Міжнародного турніру з гандболу пам’яті Йосипа Зупка були присутні начальник управління у справах молоді та спорту ОДА Ярослав Свида, головний тренер збірної України з гандболу Леонід Євтушенко, олімпійська чемпіонка Ніна Гецко, голова Закарпатського відділення Національного Олімпійського Комітету Іван Риляк та інші гості турніру.

На цей раз за почесний трофей боролися дівчата 1995 та 1996 р.н. – СДЮШОР-1 Ужгород, “Киянка” м.Київ, ДЮСШ м.Тернопіль, “Міхаловце” Словаччина, “Орос газ” Угорщина та СДЮШОР-2 Ужгород. У підсумку першим переможцем турніру стали дівчата СДЮШОР-1 м.Ужгород. До трійки призерів також увійшли ДЮСШ м.Тернопіль та “Киянка” м.Київ. За рискою призерів опинилася сильна команда Словаччини. Порадувала друга команда господарів, яка виступала зі значно молодшими гандболістками, але зуміла отримати перемогу над угорками і посісти п’яте місце.

Треба відмітити гру О.Шемет, О.Мазюти, Я.Штимак чий вклад у перемогу був значним. Кращим бомбардиром стала Т.Кильч.

Турнір був добре організований, і дівчата отримали хорошу практику перед відповідальними стартами.

Анастасія Пензова, Спорт тайм

admin