В Україну заборонений сильнодіючий медпрепарат "Фенобарбітал", на щастя, не потрапив

Якщо Вам пощастило і Ви ніколи не стикалися у своєму житті із таким препаратом як «фенобарбітал», а просто з цікавості хочете познайомитись з його характеристикою, то зверніть увагу – перед описом лікарського засобу стоїть застереження: препарат «фенобарбітал» не передбачений для призначення лікування без участі лікаря.
Як повідомили Закарпатські новини CLIPNEWS.info в прес-службі Держмитслужби України саме такий «товар» намагався ввезти не територію України громадянин, що прямував з Молдови до України.

На територію автомобільного пункту пропуску митниці в’їхав мікроавтобус марки «Volkswagen LT». Керував транспортним засобом громадянин Молдови. Під час здійснення митного контролю зазначеного мікроавтобуса в особистих речах пасажира, також громадянина Молдови, працівники митниці виявили 30 конвалют таблеток загальною вагою діючої речовини «фенобарбітал» у кількості 18 грам.
Ліки, які намагався перемістити через кордон громадянин Молдови справляють сильну пригнічуючу дію на центральну нервову систему.

Згідно з діючим законодавством України лікарський засіб «фенобарбітал» включено до переліку психотропних речовин, обіг яких обмежено.

За даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками злочину «Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів».
Незадекларований товар, що був переміщений через кордон з приховуванням від митного контролю, митники вилучили.

18 грам «фенобарбіталу» «вистачить» громадянину Молдови на строк від 3 до 8 років, саме такий термін позбавлення волі передбачає частина І статті 305 Кримінального кодексу України.admin