Ужгородці у словацькому Кошіце обговорили тенденції співпраці бізнесу з неприбутковим сектором

Під час зустрічі учасники обмінялися думками, досвідом та презентували останні тенденції у співпраці між підприємцями та некомерційними організаціями і органами місцевого самоврядування. Близько 50 учасників, представників бізнесу, неприбуткових організацій та наукових інституцій зі Східної Словаччини і прикордонних областей України обговорили переваги, можливості та проблеми, пов’язані з концепцією корпоративної соціальної відповідальності.
Після презентації теоретичних засад корпоративної соціальної відповідальності були представлені приклади діяльності окремих фірм і неприбуткових організацій зі Східної Словаччини.
Обговорення засвідчило, що ситуація у Словаччині та Україні в цій області є схожою. У обох країнах тема корпоративної соціальної відповідальності є новою і вимагає обговорення у громаді, із залученням представників всіх секторів. Під час другої частини зустрічі зацікавленість викликала тема розповсюдження інформації про корпоративну відповідальну діяльність бізнесу, а також застосування цієї концепції в період економічної кризи. Учасники зустрічі позитивно оцінили й той факт, що у них була можливість обмінятися думками та досвідом з гостями з України. Учасники погодилися, що для того, аби співпраця між прибутковими та неприбутковим суб’єктами була успішною, необхідно, щоб їхні стосунки були засновані на партнерстві та відкритому взаємному спілкування.
“У цьому прикордонному регіоні, який має чимало проблем, ми повинні покладатися на власні сили і не чекати допомоги від інших. Представники малого середнього бізнесу у містах і селах є ключовими гравцями і їх роль надзвичайно важлива. Тому ми вважаємо, що потрібно відкрито говорити про таку їхню роль і завдання, як соціальна відповідальність, а також підтримувати і пропагувати позитивні приклади”, — сказала Лаура Діттел, директор Карпатського фонду в Словаччині.
Карпатський Фонд займається питаннями корпоративної відповідальності бізнесу з 2007 року і намагається втілювати цей активний інструмент у підтримку розвитку регіону не лише у східній Словаччині, але прагне поширювати цю концепцію й в Україні та інших країнах Карпатського єврорегіону.
Зустріч проводилася в рамках проекту під назвою «Разом і відповідально», що реалізується за підтримки Норвезького фінансового механізму та державного бюджету Словацької Республіки.

admin