Українська православна церква Київського патріархату виступила проти поширення російської мови

Про це заявив керівник інформаційно-видавничого управління УПЦ (КП) єпископ Євстратій (Зоря) у ході круглого столу “Церква й українська мова”.

“Ми дуже стурбовані тими тенденціями, які бачимо останнім часом, тенденціями відсторонення української мови на задвірки”, – сказав він.

Євстратій зазначив, що на сьогодні деякі політичні сили прагнуть не просто посилити статус російської мови, а й швидше зробити її переважаючою над українською.

“Під гаслом двомовності нам пропонують таку модель: ви повинні знати російську мову, хочете знати українську – знайте, але ви повинні знати російську мову, розмовляти нею, а ми, якщо знаємо російську мову, більше нам нічого знати не треба”, – зазначив він.

Євстратій підкреслив, що УПЦ (КП) була й залишається прихильником проведення богослужінь українською мовою, а також намагається перекладати церковну літературу українською мовою для того, щоб розвивати українську церковну традицію. Він вважає, що українська мова є однією з основних рис України як держави.

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Губернатор Донецької області, заступник голови обласної організації Партії регіонів Анатолій Близнюк прогнозує, що парламент ухвалить відповідний закон у листопаді.

tsn.ua

admin