У 2010 році військова прокуратура Ужгородського гарнізону порушила 24 кримінальні справи щодо військовослужбовців

По всім справам було проведено досудове слідство, після чого вони направлені до суду з обвинувальними висновками. При цьому, всі особи щодо яких велось слідство судами були засуджені.

Як повідомив слідчий військової прокуратури Ужгородського гарнізону
старший лейтенант юстиції А. Харлапов, атегорія злочинів, які вчиняються в Збройних Силах України, Прикордонних військах та інших військових формуваннях різна, це економічні, корупційні злочини, злочини щодо порушення статутного порядку несення служби тощо. Зокрема, цього року було засуджено 5-х осіб за крадіжку військового майна, 2-х за вчинення службового підроблення, 6-х за вчинення посадових злочинів, повязаних з перевищенням службових повноважень, 3-х за дезертирство, 2-х за хабарництво, одна військова посадова особа була притягнута до кримінальної відповідальності за приховання злочину вчиненим підлеглим.

Окрім того, 13 осіб притягнуті до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних діянь.

Разом з тим, слід відмитити позитивне зрушення в напрямку зменшення кількості фактів нестатутних взаємовідносин серед військовослужбоців (дідовщини), однак вони все ж таки мають ще місце. При цьому, щодо причин та умов, що сприяють вчиненню злочинів серед військовослужбовців, як встановлюється вже в ході слідства, поряд з особистою недисциплінованістю військовослужбовців є послаблення військової дисципліни у військових частинах в цілому та не бажання командирів документально фіксувати такі факти та притягувати винних осіб до відповідальності, аби уникнути в подальшому проблем по службі, через наявність фактів порушень військової дисципліни в їх підрозділах.

admin