Словаки передавали досвід інтегрованого управління кордонами прикордонникам України

Виходячи з рекомендацій VIII Засідання українсько-словацької Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва (жовтень 2010 р.) та результатів зустрічі Президентів України та Словацької Республіки (жовтень 2010 р.) в рамках реалізації спільного українсько-словацького проекту “SUREC” в частині інформативного забезпечення Державної митної та прикордонної служб України щодо інтегрованого управління кордонами, Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді спільно з Дослідницьким центром Словацької асоціації зовнішньої політики ініціював проведення стажування групи офіцерів Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України в Словацькій Республіці.

Мета стажування – передача словацького досвіду щодо інтегрованого управління кордонами ЄС, тому предметом стажування та дискусій стали питання менеджменту кордонів та контрольно-пропускних пунктів, незаконної міграції, словацької системи боротьби проти корупції, внутрішній контроль та контрабанда на митниці, вивчення можливостей впровадження спільного митного контролю, питання транскордонної співпраці тощо.

Українські експерти також ознайомилися з практичною роботою прикордонних переходів зі словацького боку: Чієрна над Тисоу – Чоп, Матьовце Войковце – Соломонове, Малі та Великі Селменці, Убля – Малий Березний, Вишнє-Нємецке – Ужгород.

Спільна робота європейських та українських експертів продовжиться і в Україні – з 22 листопада в Україні перебуватиме група експертів Митного директорату Словацької Республіки, в рамках візиту якої сторонами буде розглянуто питання налагодження механізму обміну інформацією між Держмитслужбою та митними органами держав-членів ЄС, набуття Україною членства у Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами і Конвенції про спільну транзитну процедуру^ а також проблемні питання при визначенні митної вартості.

Таким чином, можна говорити про те, що співробітництво з Європейським Союзом в питаннях інтегрованого управління кордонами виходить на регулярну основу і з нашим безпосереднім сусідом – Словацькою Республікою, як членом ЄС. Адже інтегроване управління кордонами – один з обов’язкових „технічних критеріїв” у набутті безвізового режиму з ЄС.

Спільна діяльність та навчання представників Державної прикордонної та Державної митної служб України із словацькими колегами сприяє виконанню доручень Президента та Уряду України щодо імплементації заходів „Порядку денного Асоціації Україна – ЄС” в частині інтегрованого управляння кордонами. Нагадаємо, що „Порядок денний Асоціації Україна – ЄС” – це базовий документ, що регулює відносини між Україною та ЄС до набуття чинності Угоди про Асоціацію, терміни підписання якої будуть визначені в ході роботи самміту Україна – ЄС 22 листопада ц.р.

admin