СБУ в Закарпатській області знищило наркотичні засоби

Із червні 2009 року велося розслідування справи, яке слідчий відділ Управління СБУ в Закарпатській області порушив проти громадянина України, котрий причетний до організації контрабандного переправлення з Іспанії до України наркотичних засобів.

Пропонуємо детальніше ознайомитись із запланованими діями злочинця. Як встановлено слідством, раніше судимий мешканець м. Львова «К» (2001 р. засуджений виправним судом м. Парижу (Франція) до 6 місяців позбавлення волі за придбання та зберігання краденого майна), перебуваючи у Іспанії, вступив у злочинну змову із невстановленою слідством особою «Ю» щодо незаконного придбання та контрабандного переміщення через митний кордон України наркотичного засобу кокаїн для Йоно подальшого продажу на території нашої держави. Відповідно до розробленого плану, наркотики планувалося надіслати з м. Мадрида (Іспанія) у м. Львів у посилках на мікроавтобусах за допомоги вітчизняних заробітчан, що відвідують Україну.

Як повідомили працівники УСБУ В Закарпатській області у червні 2009 року одна з вищезгаданих посилок була виявлена на українсько-угорському кордоні співробітниками спец підрозділу Служби безпеки України спільно із працівниками митного посту «Тиса», інша – у Львові. Наркотичний засіб – кокаїн загальною вагою 495,67 г. був прихований в порожнинах електропобутових приладів: 219,31 г. в пристрої для нарізання продуктів, 276, 36 г. – у мікрохвильовій печі.

Вся ця вилучена наркотична речовина «на чорному ринку» коштує 1,5 міль. грн.

Ужгородський міськрайонний суд, у вересні 2009 року виніс вирок, згідно якого особу «К» визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст. 305 та ч.3 ст. 307 КК України і призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки з конфіскацією наркотичних засобів. Згідно рішення суду, вказані речовини підлягають знищенню.

Також підлягають знищенню 18 г. канібвасу (марихуани) та 80 пігулок з вмістом амфетаміну, які приходили як речові докази за іншими кримінальними справами, розслідуваними слідчим відділом УСБУ.

Протягом 2009-2010 років УСБУ в Закарпатській області виявлено та припинено діяльність декількох міжнародних каналів контрабанди наркотичних засобів на території України. За матеріалами проведеного документування слідчим відділом Управління порушено 5 кримінальних справ за ознаками скоєння злочину, представленою ст. 305 КК України.

Крім того, за матеріалами закарпатського управління СБУ, органами міліції порушено 5 кримінальних справ стосовно 9 громадян України, які займалися незаконними збутом наркотичних речовин у великих розмірах, за ознаками скоєння злочину, представленого ст. З07 КК України.

Всього вилучено наркотичних засобів: героїну – 2,13 т., канабісу (гашиш) – 384 г., опіуму – 5, 978 г., кокаїну – 0,5 кг., медичного препарату «Tramadol» – 540 капсул.

Усього з початку 2010 року спец підрозділами СБУ спільно з правоохоронними органами країн Європи, США та у взаємодії з МВС, ДПС і ДМС України виявлено та припинено 606 злочинів, пов’язаних з незаконними операціями з наркотиками, у 112 випадках не допущено контрабанду наркотичних засобів. Стосовно учасників організованих злочинних угрупувань, що займались наркобізнесом, порушено 33 кримінаольні справи, з незаконного обігу вилучено: 2,3 кг. героїну, 1961, 9 кг. кокаїну, 1,9 кг. синтетичних наркотиків, а також 53,9 кг. психотропних речовин та 401,7 кг прекурсорів.

Заступник начальника слідчого відділу УЗБУ в Закарпатській області В’ячеслав Денис наголосив, що такі випадки є непоодинокими, оскільки Закарпатська область межує з іншими державами.

admin