Саркозі підписав скандальний закон про пенсійну реформу

Президент Франції Ніколя Саркозі підписав закон про пенсійну реформу, який викликав хвилю обурення і протестів у французькому суспільстві.

На передодні законопроект був схвалений Конституційною радою Франції, а наприкінці жовтня – парламентом країни. Новий закон збільшує вік виходу на пенсію з 60 до 62 років.

У жовтні у Франції відбулися тривалі страйки і масові акції протесту проти пенсійної реформи, в яких взяли участь мільйони людей. У країні не працювали нафтопереробні заводи та були зачинені склади з пальним, страйкували транспортники.

У деяких містах акції вилилися у заворушення і масові погроми, кількасот людей були затримані поліцією. Останній національний страйк пройшов наприкінці жовтня, після чого скандальна реформа була остаточно ухвалена у Сенаті.

До речі, невдовзі пенсійна реформа чекає і на Україну. Міністерство праці розпочало підготовку законопроекту, яким запропоновано підвищити страховий стаж, необхідний для отримання пенсії, одразу на десять років.

Окрім того, у разі ухвалення законопроекту, пенсійний вік для жінок буде підвищуватися на шість місяців щорічно протягом 10 років.

admin