Розвал Єврозони призведе до розпаду Євросоюзу

“Ми всі повинні працювати для того, щоб єврозона вижила, бо якщо розпадеться єврозона, розпадеться і весь Євросоюз. Але я впевнений, що ми переживемо це”, – заявив глава ЄС.

15 листопада стало відомо, що Ірландія веде переговори про отримання допомоги від ЄС і МВФ. Це відбулося через півроку після того, як міжнародні організації виділили понад 100 мільярдів євро на порятунок Греції, яка опинилася в борговій кризі.

Сама Греція, в свою чергу, заявляє, що може затримати виплати за наданими їй кредитами. У той же час перспективи нових траншів кредитної лінії для Афін є туманними, оскільки в листопаді з’ясувалося, що грецький уряд вводив ЄС в оману щодо справжніх розмірів свого бюджетного дефіциту.

Раніше повідомлялося, ще одна країна єврозони – Португалія – попередила про високу ймовірність того, що їй теж може знадобитися фінансова допомога. Це пов’язано з тим, що уряд зараз не може позичати кошти на відкритому ринку через надзвичайно високі ставки.

Зазначимо, у єврозону наразі входить 16 держав ЄС, а 17-а – Естонія – приєднається до валютного союзу з 1 січня 2011 року.

tsn.ua

admin