Результати змагання Всеукраїнського турніру учнівських команд «ПОУМУ»

Команди змагалися у трьох номінаціях: «Профком», «Бліц» та «Профвокал».

У першій номінації учасники презентували присутнім у залі зміст і специфіку професій і тенденції на сучасному ринку праці та актуальні професії чи спеціальності: «птахівника», «художника», «лісника», «слюсаря-сантехніка» та «фрезерувальника». Кожна команда намагалася показати привабливість тієї чи іншої професії та її характерні особливості.

Друга номінація була достатньо складною і змусила похвилюватися як учасників, так і глядачів. Вона проходила у вигляді бліц-жартів. Капітанам команд треба було розповісти два жарти про певну професію. молодь неординарно інформувала присутніх про престижність бухгалтерського фаху, творчість скульптора, винахідливість архітектора, мудрість програміста.

Завершальною номінацією був «Профвокал», у якому учасникам довелося жартувати за допомогою вокальних здібностей та артистизму. Глядацька аудиторія була приємно здивована тим, наскільки яскраво й колоритно та ще й у жартівливому тоні школярі зуміли розкрити особливості професій «гувернера», «електрослюсаря», «тренера», «зоотехніка» та «оператора ПК». А основним знаряддям їм слугували дзвінкі пісні, запальні танці й неабияка сценічна майстерність.

Настав час оголосити результати перегонів. Голова журі заступник начальника управління організації надання соціальних послуг – начальник відділу організації профорієнтації Державного центру зайнятості Інна Бондіні зазначила, що усі виступи старшокласників були яскравими й видовищними, а профорієнтаційне свято у Львові перетворилося на справжнє феєричне дійство.

Кожна команда стала номінантом: «Карпатські приколісти» із Івано-Франківська – «За компетентність», «NЕW-Формат» із Волині «За артистизм та виконавську майстерність», «Кадри» із Тернополя «За творчий підхід і оригінальність ідей»,«Royal Flush» із Закарпаття «Глядацькі симпатії».

За результатами оцінювання, найбільшу кількість балів отримала команда із Старого Самбора «Вибір є!», що на Львівщині. Вона й стала переможцем четвертих змагань півфіналу Всеукраїнського турніру учнівських команд «ПОУМУ». До того ж цей колектив отримав титул «Краща командна гра», оскільки відзначався згуртованістю та цілеспрямованістю у створенні образів професіоналів. Старосамбірські школярі недарма обрали гасло «Хочу! Можу! Буду!». Вони довели, що гідні змагатися за право називатися справжніми знавцями професій на столичній сцені.

Також усі учасники турніру учнівських команд «ПОУМУ» отримали подарунки та солодощі.

Фаворити чотирьох півфінальних турнірів – команди «Стоп-кадр» (Чернівці), «Регіон 13» (Луганськ), «Фіш-ка Дюка» (Одеса), «Вибір є!» (Львів) – поміряються силами у завершальній грі проекту «ПОУМУ», що відбудеться 23 грудня цього року у Палаці культури «Україна» у Києві.

На спеціальному сайті poumu.com.ua розміщені фоторепортажі про перебіг змагально-мотиваційного заходу і до 1 грудня відкрите голосування за улюблені команди.

Лариса Маргитич, начальник відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості.

dcz.gov.ua

admin