Путін запевняє, що "Газпром" не вигадує ціни на газ

“Ціни на газ прив’язані до цін на нафту, а ціни на нафту формуються ринкових чином на світових біржах”, – зазначив Путін.

“Від цих цін формується і ціна на газ, є відповідна формула ціни, яка визначає кінцевий результат, і це не ціна, яка призначається “Газпромом”, яка визначається ринком енергоресурсів у світі і в Європі”, – підкреслив він.

“У кінцевій ціні, доведеній до споживача, вартість самого російського газу складає від однієї третини до 50%. Все інше – це місцеве оподаткування і маржа посередників”, – заявив Путін.

За його словами, він домовився з прем’єр-міністром Болгарії, що питання, яке стосується цін на газ, “буде в полі нашого зору, господарюючі суб’єкти будуть уважно за цим стежити, будуть домовлятися про прийнятні параметри”.

Крім того, за словами прем’єра Росії, до “Південного потоку” окрім Франції та Італії можуть підключитися інші європейські країни.

“До реалізації цього проекту вже підключені провідні компанії таких європейських країн як Італія і Франція, є пропозиції і від інших наших партнерів в Західній Європі”, – сказав він.

У свою чергу глава “Газпрому” Олексій Міллер підкреслив у бесіді з журналістами, що “Газпром” не планує скорочувати свою частку в “Південному потоці” нижче 50%.

Слід зазначити, що в ОПЕК здивовані формулою розрахунку ціни на російський газ для України. Про це заявив генеральний секретар ОПЕК Абдалла Салем аль-Бадрі. Зокрема, здивування викликає те, що ціна на газ коригується залежно від ціни на нафту.

“Сьогодні вже немає прямої цінової зв’язки нафти і газу, оскільки почалися потужні розробки сланцевого газу в Сполучених Штатах”, – сказав аль-Бадрі.

Довідка

“Південний потік” (англ. South Stream) – російсько-італійський проект газопроводу, який проляже по дну Чорного моря з Новоросійська в болгарський порт Варна (оминаючи Україну). Далі його дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії та Австрії. Згідно з планами, газопровід має бути запущено до 2015 року. Планована потужність “Південного потоку” – 63 млрд кубометрів газу на рік.

Росія вже підписала угоди зі всіма країнами-транзитерами з реалізації проекту: Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією.

News.ru.ua

admin