Прокуратура має претензії до Державної екологічної інспекції у Закарпатській області

За інформацією начальника відділу нагляду за додержанням природоохоронного та земельного законодавства прокуратури області Олега ОПІШНЯКА, – встановлено, що працівниками вказаної інспекції у порушення вимог Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” неналежним чином здійснюється державний контроль за додержанням вимог законодавства у сфері охорони земельних ресурсів

Перевірки, як правило, носять формальний характер, не всі винні особи притягуються до встановленої законом відповідальності, виконання вимог внесених приписів не контролюється, не завжди за результатами проведених перевірок нараховуються збитки.

У окремих випадках державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища обмежуються лише внесенням формальних приписів і не притягують винних осіб до відповідальності.

Також, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища в порушення вимог Порядку організації та проведення перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, не здійснюється належний контроль за виконанням внесених ними приписів про усунення виявлених порушень.

У зв’язку з цим, тривалий час не вживаються заходи для реального усунення порушень вимог природоохоронного законодавства, а винні особи уникають відповідальності.

Обласною держекоінспекцією у ході проведення перевірок виявляються випадки складування виробничих відходів без будь-яких дозволів та документів, здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та спеціальне водокористування без відповідного дозволу обласного управління охорони навколишнього природного середовища. Однак шкода, зумовлена забрудненням і засміченням земель відходами та збитки від самовільного водокористування та наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря нараховуються тільки в окремих випадках.

Незважаючи на те, що перевірки облдержекоінспекції з питань додержання вимог законодавства у сфері охорони земельних ресурсів в поточному році були малорезультативними,- говорить Олег Петрович, навіть у випадку виявлення поодиноких порушень у цій сфері збитки, спричиненні такими порушеннями, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища також не нараховувалися.

Вказані порушення допускалися через недостатнє знання працівниками Державної екологічної інспекції в Закарпатській області вимог чинного природоохоронного та земельного законодавства, законодавства про адміністративні правопорушення – продовжує Олег Опішняк, та звичайно неналежного виконання своїх службових обов’язків окремими державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища.

Тому, прокуратурою направлено подання у якому прокуратура вимагає вжити усіх необхідних заходів до усунення порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та недопущення їх у майбутньому.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

admin