Прогнози закарпатських гідрометеорологів об’єктивніші за угорські чи словацькі

Насамперед Андрій Євгенович розповів журналістам про головні особливості їхньої роботи. Незмінним завданням служби було і залишається надання всім народногосподарським організаціям інформації з приводу погодних умов на найближчий період. Це робиться з однією метою: щоб організації у свою чергу мали можливість скористатися найбільш сприятливими погодними умовами та з найменшими втратами переживали можливі катаклізми.

«Знаючи важливість прогнозів для населення, ми намагаємося вчасно та якісно донести їх до споживачів», – зауважив Андрій Золотарьов.

Крім того, Андрій Євгенович підкреслив, що у Закарпатті діє дев’ять метеорологічних станцій, але вони використовують десять, це, зокрема, високогірна станція «Пожежевська», що знаходиться на кордоні Закарпаття.

В свою чергу, Андрій Золотарьов зупинився на тому, що люди не усвідомлюють, що прогнози закарпатських метеорологів об’єктивніші за угорські чи словацькі. Оскільки сусідні держави готують прогноз для своєї території, а не для Закарпаття. Найчастіше те, що відбувається на угорській території, взагалі не співпадає з погодою, яка очікується на території нашої області. «Нажаль, закарпатці недостатньо поінформовані щодо наших прогнозів», – наголосив Андрій Золотарьов.

Начальник відділу метеорологічних прогнозів та гідрометеорологічного забезпечення зазначив:«Зима буде з нестійкими умовами. Температура трохи вища за норму, тобто зима буде теплою та помірно м’якою. Сніговий покрив також нестійкий. Наприклад, якщо сніг і випаде, то на рівнині швидко розтане».

Що стосується кліматичних змін, то за словами Андрія Золотарьова збільшиться частота так званих небезпечних явищ, або стихійних гідрометеорологічних подій. «Якщо ожеледиця – то «по повній», а якщо сніг навіть короткочасний, то завалюватиме все навкруги. Ось це і слід приблизно, нам очікувати», – на завершення розмови підкреслив Андрій Євгенович.

admin