Олександр Солонтай: «Розбіжності в цифрах протоколів – це достатня підстава для перерахунку голосів»

Темою прес-конференції стала його заява до ТВК щодо перерахунку голосів по виборчому округу, де він мав пройти як депутат по мажоритарній системі. Її Олександр Солонтай направив до ТВК ще два дні тому, але рішення комісією не прийнято до сих пір. На момент прес-конференції заява розглядалась вже чотири рази. Цього ж дня, але о 13.00, її повинні були розглянути вже вп’яте, та поки що, на жаль, невідомо яке рішення винесла територіально-виборча комісія.

Під час прес-конференції Олександр Гейзович пояснив, що є розбіжність в цифрах протоколів з «мокрою» печаткою, які опублікував Єдиний Центр та у тих протоколах, які є у територіально-виборчої комісії. За словами пана Солонтая – це вже дає серйозні підстави для того, аби занепокоїтись точністю підрахованих голосів та результатів цих виборів. На його думку, голоси потрібно привселюдно перерахувати, аби знати хто насправді і як переміг.

Нагадаємо, що згідно з оприлюдненими результатами по округу № 9, серед кандидатів у депутати Закарпатської обласної ради по мажоритарній системі, керівник АТ «Ужгородська швейна фабрика» та єдиноцентристка Мирослава Каламуняк випередила Олександра Солонтая на 79 голосів.

«Я провів чесну кампанію, але дуже негативно вражений результатами виборів. Я називаю незначні розбіжності в цифрах, але для мене кожен голос важливий, тому що різниця між мною та Каламуняк лише в 79 голосів!», заявив на прес-конференції Олександр Солонтай. Він також додав, що він не рветься будь-яким способом до влади, а просто бореться за те, аби громадськість дізналась справжні результати виборів та була впевнена у їх точності. До трійки лідерів по округу № 9 увійшов також з мінімальним відривом Василь Русин. «Ми всі троє повинні піти на перевибори, щоб дізнатись точно хто з нас переміг та з якою різницею в голосах», впевнений пан Солонтай.

Окрім повідомлення про заяву до ТВК щодо перерахунку голосів, пан Солонтай також розповів журналістам про чисельні порушення під час проведення голосування, зафіксовані на виборчих дільницях. Зокрема, були зафіксовані факти підкупу. На прес-конференції Олександр Гейзович назвав дільниці 47 та 48 по вул. Белінського, на яких у день виборів відбувались підкупи голосів. «Чому підкупали саме в день виборів? Та тому що просто не встигли зробити це раніше», впевнено заявив кандидат.

Він також звернув увагу присутніх на кричущу бездіяльність правоохоронних структур, які не відреагували належним чином на звернення щодо фактів підкупу виборців. За словами пана Солонтая, найбільше порушень було вчинено не на самих дільницях, а поза ними, де правоохоронці повинні були слідкувати за дотриманням законодавства.

На завершення Олександр Солонтай додав, що депутатство – це несплачувана громадська діяльність, де депутат винен своєму виборцеві, який його підтримав. Наразі ж, не ставши депутатом, у пана Солонтая є прекрасний шанс зайнятись громадською діяльністю, не будучи щось винним своїм виборцям, а просто за власним бажанням.

Крістіна Кузьменко

admin