На Закарпатті відроджують традицію сяткування Дня святого Мартіна

На Закарпатті вирішили відродити традицію сяткування Дня святого Мартіна! Щорічно після закінчення сільських робіт це свято бурхливо відмічають у всій Західній Європі. Історія заглиблює своїм корінням в далеке 4-те сторіччя н.е, коли Св. Мартін народився в 316 н.е. в давньоримській провінції Панонія (територія сучасної Угорщини, Закарпаття та Австрії). Ще в дитинстві він був похрещений і втік в монастир, але його батько, що був військовим трибуном, наполягав на тому, щоб син став солдатом. Мартін вступив в імператорську кінноту та був направлений у Францію. Одного дня в Амьені холодним зимовим днем йому довелось зустріти жебрака, який від холоду обгорнувся якимось лахміттям. Мартін зняв свій плащ, розрізав його мечем навпіл та віддав половину жебраку. В ту ніч йому у вісні з’явився Христос і сказав: «Зроби для мене те саме, що ти зробив для цьго бідного чоловіка». І тоді Мартін вирішив присвятити своє життя релігії і попросив звільнення з військової служби. Після того як імператор звинуватив його в трусості, були отримані вісті що ворог просить про мир. Вважається що саме віра Св. Мартіна змусила ворожу армію відступити. `

За це його вирішили посвятити в сан єпископа Тура, оскільки він завжди помагав людям і зцілював їх. Але Мартін відмовився від сану і сховався в загоні для гусей. Жителі міста шукали його з ліхтарями і факелами, а коли проходили біля загону гусі загоготали і видали Мартіна.

Після цього з’явилася традиція на день Св. Мартіна готувати страви з гуся та влаштовувати пішу ходу з факелами та ліхтарями, в ній мають брати участь ряжений Св. Мартін в рясі та Мартинів чоловічок – хлопчик, тіло і кінцівки якого були обгорнуті соломою. Селяни в цей день влаштовували гадання по грудній кісточці птахів: білі плями передвіщали сніжну зиму, а коричневі – морозну.

Наше українське свято відбудеться 13-14 листопада в Гукливому (Воловецький р-н) в мілітарі-садибі «Grun Hof». Організатори обіцяють вишукані страви з гуся, молоде вино від «Старого Підвалу», рогалики Св. Мартіна, пішу ходу зі свічками та ліхтарями, фільми про Другу Світову війну та звичайно самого Св. Мартіна зі своїм чоловічком. Буде весело!! Завітайте!


Довідки за тел: +38 067 506 99 94.

vedinfo.com

admin