На Закарпатті протягом січня-жовтня податківці нарахували 3,7 млн.грн. пені і штрафних санкцій за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД

За результатами проведених протягом січня-жовтня 2010 року перевірок нараховано пені за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства, податків та інших платежів (у т.ч. по векселях за операціями з давальницькою сировиною) на загальну суму 3,7млн.грн., повідомили Закарпаття онлайн в ДПА у Закарпатській області.

До прикладу, за результатами проведеної позапланової документальної перевірки з питань дотримання вимог валютного законодавства товариства з обмеженою відповідальністю встановлено, що товариство перерахувало з валютного рахунку на користь іноземної фірми по зовнішньоекономічному контракту кошти, як попередню оплату за обладнання. Товариством порушено вимоги статті 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті” , згідно з якими імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики. Обладнання у строки, встановлені законодавством (180 календарних днів) в Україну не було ввезено. А висновок, наданий Міністерством економіки України щодо продовження строків розрахунків за імпортною зовнішньоекономічною операцією, вступив у дію вже після закінчення граничного строку ввезення імпортного обладнання (180 календарних днів).

Тому за період відсутності висновку Міністерства економіки України за порушення вимог статті 2 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР “Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті” (із змінами та доповненнями) відповідно до статті 4 зазначеного Закону нарахована пеня у розмірі 0,3% за кожний день порушення у загальній сумі 1,3млн. грн., яка вже сплачена порушником у повному обсязі.

ДПА України у Закарпатській області

admin