На Міжгірщині підлітки скоїли черговий злочин

Юні персонажі цієї кримінальної історії проживають в Міжгір’ї: один Сашко та троє Василів. Усім — по 16-23 роки. Всі хлопці — з бідних родин і практично були покинуті батьками на самовиховання.

Слідство з’ясувало: ватажком цієї злочинної групи був 17-річний міжгірець Василь. Юнак — з багатодітної родини. Його мати померла, а вихованням дітей займається батько, котрому не вдається вплинути на поведінку сина. От і пішов синок красти, аби мати гроші на пиво та відпочинок з друзями в кафе… Що цікаво, на той час Василь уже був засуджений за скоєння аналогічних крадіжок. Суд, зважаючи на юний вік злодійчука, обмежився щодо нього умовним покаранням. І от, перебуваючи на випробовувальному терміні, в злодія знову зачесалися руки…

Судячи з матеріалів обвинувального вироку, свою першу крадіжку (але чи першу?!) Василь скоїв торік у грудні. Зауваживши, що господар автомобіля ВАЗ забув зачинити дверцята свого авто, юний злодій проникнув вечірньої пори у салон машини й викрав звідти автомагнітолу, автомобільний годинник, флакон полірувальної речовини, дві пари сонцезахисних окулярів та деякий дріб’язок.

На другу крадіжку, скоєну в березні цього року, наш “герой” уже взяв двох своїх друзів віком 16 та 20 років. Компанія домовилася обікрасти знайомого жителя міста, який погано бачить. В його будинку об’єктом їхньої уваги стали сувенірні оленячі роги вартістю 2000 гривень. На “діло” ввечері пішли двоє старших, а молодший стояв “на шухері”. Знаючи про поганий зір господаря, один Василь відволікав того всілякими балачками, а другий в цей час зняв зі стіни й виніс з будинку облюбовані оленячі роги, які сподівався вигідно продати. Однак господар почув грюкіт у хаті, встиг зачинити двері перед другим злодієм і викликав міліцію. Так того і затримали. А наступного дня приятель, злякавшись, повідомив міліції, де сховав крадені роги.

У травні місяці жертвою цієї групи став житель Міжгір’я. Чоловік мав звичку не зачиняти вдень, ідучи з дому, двері своєї хати та літньої кухні. Про це й довідалися юні злодії. Ватажок групи проникнув у літню кухню, де поцупив із кишені шкірянки, що висіла на вішалці, гроші в сумі 100 доларів. Однак потерпілий чомусь не заявив відразу в міліцію про крадіжку, тому окрилений успіхом злодій поліз до цієї ж оселі вдруге, буквально через тиждень. Цього разу в шухляді він знайшов сто “баксів” та 1200 гривень. Украдені гроші Василь потратив на таксі й на пригощання друзів у кафе.

Через місяць згаданий молодик, тепер уже з Олександром, прийшов додому до своєї знайомої (всі потерпілі проживають на одній вулиці), де викрав зі столу мобільний телефон “Самсунг”.

Однак невдовзі злодійський “фарт” компанії закінчився, і всі четверо опинилися в міліції, а відтак і на лаві підсудних. Юні крадії в усьому зізналися, розповіли, що саме Василь підбурював їх на грішні діла. Зізнався й сам юний ватаг злодійської зграї, але просив його суворо не карати, мовляв: я більше не буду…

Зважаючи на той факт, що хлопець крав, перебуваючи на випробувальному терміні попереднього покарання, Міжгірський районний суд дійшов висновку — Василя слід ізолювати від суспільства, і застосував щодо нього реальне покарання: 3 роки 6 місяців позбавлення волі. Зловмисник також повинен компенсувати одному з потерпілих (в якого украв долари та гривні) заподіяну матеріальну шкоду в сумі 2785 гривень.

Троє ж його подільників, Сашко та два інші Василі, цього разу відбулися умовним покаранням з випробувальним терміном. Залишається лише сподіватися, що гуманність районної Феміди більше піде на користь цій компанії, ніж їхньому горе-ватажкові…

Володимир ПАВЛЮХ,
ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

admin