Країни-сусіди бачать у мешканцях Закарпаття здебільшого лише контрабандистів і перевізників нелегалів

«Бар’єри є і досить суттєві, — вважає консул. — Більшість словаків сприймають українців лише як контрабандистів та тих, хто допомагає перевозити нелегалів до країн ЄС». Основна причина такої негативної думки полягає у відсутності позитивної інформації. «У Словаччині дефіцит знань про українську природу, досягнення українців тощо», — переконаний Юрій Колядинський.

До слова, семінар став можливим за підтримки регіонального відділення дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики в м. Пряшеві (директор Владімір Бенч) та Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді (директор Світлана Мітряєва). Ці організації проводять спільні семінари вже не вперше. Основне завдання цих заходів полягає в донесенні до якомога більшої кількості людей в Україні відповідних знань, аби в підсумку була реалізована мета стати реальними партнерами.

Так, у рамках проекту «Партнерство заради розвитку: розбудова словацько-української транскордонної співпраці» вже вдалося провести понад 50 семінарів, участь у яких взяли підприємці, представники органів державної влади, місцевого самоврядування і неурядового (так званого третього) сектору, науковці й експерти. Наразі ж черга дійшла і до журналістів. «Цією робочою зустріччю ми хочемо налагодити співпрацю між ЗМІ Словаччини та України», — вважає Владімір Бенч.

Словацькі фахівці навели й результати дослідження, яке проводилося на кордоні. В його ході людям, що прямували до України, ставили одне запитання — з якою метою ви туди їдете? І 99 % респондентів відповідали — прямують на базар за покупками. Так, їх не цікавили жодні туристичні принади, вони нічого не знали про архітектуру Ужгорода, про ті атракції,з якими могли би тут познайомитися. Єдина мета їхньої подорожі полягала тільки у відвідинах ринку. «Тому, як на мене, було би все ж доцільно створити певний Інтернет-портал про туристичні можливості Закарпаття та інших регіонів України саме для словацької аудиторії», — вважає В. Бенч.

Крім того, українські журналісти мали змогу поспілкуватися зі словацькими колегами, ознайомитися з їхньою друкованою продукцією, відвідати редакцію, дізнатися, як розвиваються друковані ЗМІ у Словаччині і з якими труднощами стикаються словацькі журналісти. «Словаччина для України — не приклад для наслідування, але в нас ви можете навчитися багато чому і уникнути тих помилок, які зробили ми. До прикладу, Австрія 15 років тому так само негативно сприймала Словаччину, вона навіть не хотіла відкривати додаткові пункти пропуску, щоб уникнути словацької контрабанди. А нині вже все по-іншому», — запевнив закарпатських журналістів один зі словацьких експертів.

РІО

admin