Євро живе, євро буде жити?

Проте щоб гарантувати, що єврозона подолає боргові проблеми деяких своїх країн, необхідно вжити рішучих заходів, при цьому частиною будь-якого всеосяжного плану порятунку, ймовірно, буде перенесення термінів платежів по заборгованості, сказав Гурріа в своєму виступі на економічній конференції в столиці Словаччини.

“Євро живий, і до єврозони приєднаються нові країни”, – зазначив він.

Торкнувшись побоювань з приводу боргу Ірландії, Гурріа сказав, що фінансові труднощі цієї країни пов’язані з банківським сектором, на відміну від проблем Греції, які здебільшого зумовлені марнотратною бюджетною політикою.

Справжній розмір пакету допомоги для Ірландії має бути суттєвим, щоб розв’язати глибинні проблеми країни. “Якщо виникнуть сумніви з приводу масштабу проблеми, план допомоги повинен бути із запасом”, – сказав Гурріа.

“Враховуючи масштаб проблеми і системний потенційний збиток, який вона може заподіяти, цілком зрозуміло, чому Міжнародний валютний фонд, Євросоюз і Європейський центральний банк думають про те, щоб надати Ірландії істотну допомогу”, – зазначив глава ОЕСР.

У відповідь на питання про те, чи може стати вирішенням проблеми перенесення термінів платежів по заборгованості обтяжених боргами країн єврозони, Гурріа сказав: “Перенесення термінів та реструктуризація – це частина будь-якого процесу вирішення проблеми”.

Гурріа, який у минулому стежив за реструктуризацією боргів в Латинській Америці, також додав, що поточна криза в єврозоні буде подолана і залишить спадщину у вигляді більш сильних інститутів і структур нагляду.

За матеріалами K2Kapital

admin