Берегово не переіменують

Згідно з протоколом Берегівської міської виборчої комісії в голосуванні взяло участь 10 062 чоловік із 19 563 виборців. “За” перейменування висловилося 4 688 (46, 6%), “проти” – 4 358. 1016 бюлетенів визнано недійними.

Закон України “Про всеукраїнський та місцевий референдуми” гласить, що “рішення вважається ухваленим громадянами, якщо за нього було подано більшість голосів громадян від числа тих, хто взяв участь у референдумі”.

Проста арифметика показує, що більшість від числа тих, хто взяв участь у берегівському референдумі, становить 5 033 голоси. У той час, як за перейменування міста висловилося лише 4 688 чоловік. Таким чином більшість громадян, які взяли участь у голосуванні, не підтримали перейменування Берегова. А, отже, згідно Закону України “Про всеукраїнський та місцевий референдум” рішення про перейменування не прийнято.

Привертає увагу величезна кількість недійсних бюлетенів, що становлять фантастичні 10% від загальної кількості тих, хто взяв участь у голосуванні. За загальноукраїнською практикою ця цифра коливається в межах 1-2%. Тому виникає закономірна підозра у фальсифікаціях. Тим більше, що ще 1 листопада ряд інформаційних агенцій та сайтів, послуговуючись різними джерелами інформації, наводили зовсім іншу, але у всіх випадках одну і тут цифру недійсних бюлетенів – 332.

Враховуючи, що ініціювала референдум Брегівська міська влада, яка до цього вже схвалила відповідне рішення про перейменування міста, не важко здогадатися, бюлетені з якими відповідями раптом ставали “не дійсними”. Адже для цього варто тільки поставити ще одну галочку у проголосованому бюлетені.

Але й такими неймовірними зусиллями ідея перейменування Берегова не отримала більшості голосів тих, хто взяв участь у референдумі.

Показово, що у 1990 році на подібному референдумі 84% берегівців підтримали перейменування свого міста. А через двадцять років прихильників назви “Берегсаз” виявилося вже лише 46, 6%.

admin