В Ужгороді протестує молодь!

12 жовтня 2010 року, на пл. Народній, в Ужгороді відбудеться громадський захід «Протест проти введення додаткових платних послуг», спрямований ліквідувати введення додаткових платних послуг у сфері вищої освіти та розгортання процесу комерціалізації освіти в цілому. А саме: відмінити Постанову Кабінету Міністрів України №796 від 27 серпня 2010 року «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».

Така постанова суперечить Конституції і загрожує впровадженням численних незаконних грошових стягнень зі студентів та учнів. Також вона суперечить болонській системі, що вирує в навчальних закладах України. Цей болонський процес навчання передбачає вільне відвідування і самостійне опрацювання матеріалу. З цього випливає, що тепер за вільне відвідування прийдеться платити. Що робити? За якими суспільними системами жити?

Постанова фактично сприятиме ще більшій появі платних “позакласних занять”, без яких високі оцінки учням та студентам просто не ставитимуться. Документ щодо постанови встановлюватиме плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання. Також постраждають користувачі Інтернету та відвідувачі шкільних та університетських бібліотек. Потрібно буде платити і за такі послуги.

Стало відомо, що студентство двічі просило міністра М. Азарова не підисувати проект постанови, але він прохання проігнорував.

vedinfo.com

admin