В Ужгороді кожний виборець отримає 5 бюлетенів

Є нарікання і на запрошення на вибори. Мешканці з проспекту Свободи в Ужгороді пишуть, що їм принесли запрошення на громадянку Лендєл, яка не проживає в квартирі з 1994 року, і на чоловіка, який також помер ще в 1994 році. А Марія Іванівна з вулиці Підградсько’ї розповіла редакції, що отримала агітки одного з кандидатів у конверті також адресовані її покійній матері, яка померла 20 років тому.

Деякі читачі питають про деякі нюанси недільних виборів, тому вносимо трохи ясності.

Всі громадяни, яким станом на 31 жовтня виповнилося 18 років, можуть обирати місцеву владу. Головне, щоб у вас був паспорт (і тільки паспорт) та ви були включені до списку виборців. Вдома голосують тільки ті люди, які написали попередню заяву про стан здоров’я.

У неділю, 31 жовтня, виборчі дільниці для виборців працюватимуть із 8-ї до 22-ї години. Члени комісії звіряють паспортні дані зі списком виборців та видають кожному виборцеві бюлетені. Кожний виборець отримує 5 бюлетенів — по одному бюлетеню для обрання міського голови Ужгорода, депутата Ужгородської міської ради та депутата Закарпатської обласної ради, ще 2 бюлетені для того, щоб обрати партію до міськради та облради.

В кожному бюлетені виборець може зробити тільки 1 позначку! Сама позначка може бути будь-яка, але головне, щоб було видно за кого проголосував чи яку партію обрав виборець. Якщо позначок буде дві або більше, то бюлетень вважатиметься зіпсованим, його не зарахують.

Всього на посаду міського голови Ужгорода балотується 8 кандидатів. А от депутатів у міську раду вибрати складніше, на деяких дільницях їх до 20. У обласну раду кандидатів менше. Складно також обрати партію — в міську раду є 40 варіантів, в обласну 31 (50 % депутатів обираються за партійними списками, а 50 % по закріплених територіях).

У 30 різних мікрорайонах Ужгорода буде обрано 30 мажоритарних депутатів у міську раду. Ці території об’єднані у 3 великі райони (по 10 малих у кожній), від яких ужгородці оберуть і трьох депутатів у облраду. Таким чином місто обере міського голову та 33 депутатів, закріплених за конкретними територіями.

Ніхто не може проголосувати замість громадянина. Кожний виборець голосує персонально. За порушення на виборах встановлена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Закликаємо всіх закарпатців прийти на вибори і довести всій Україні, що ми не є бидлом, яким нас вважають балогівці. До речі, за кілька днів до виборів знявся з кандидатів у мери Ужгорода Павло Чучка. Він є противником клану Балог, тому й знявся на користь Сергія Ратушняка.

РІО

admin