Ужгородська міська ТВК просить захисту в силовиків

Шановні присутні!

Потреба виступу перед вами зумовлена низкою тривожних подій, що мали місце останнім часом навколо Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області. Ці події свідчать про спроби застосувати у виборчому процесі брудні технології з метою залякування членів виборчої комісії, здійснення на них та членів їх родин морального та психологічного тиску з метою внесення в роботу комісії дестабілізаційних моментів та можливого зриву виборів в м.Ужгород.

Так, 11 жовтня 2010 року перед проведенням голосування по питанню оголошення попередження кандидату на посаду міського голови Погорелову В.В. було надано слово головному редактору газети «Місцевий час» Щадею Віктору Івановичу. Під час виступу Щадей В.І. заявив, що володіє інформацією про спроби підкупу членів Ужгородської міської виборчої комісії у розмірі 2 500 дол. США кожному за прийняття рішення про оголошення попе6редження указаному кандидату на посаду міського голови та висловив ряд натяків, які членами комісії були розцінені як погрози та спроба тиску.

Згодом, в газеті «Місцевий час» від 14.10.2010 року на стор. 3 було надруковано статтю «Вони хочуть віддати місто Ратушняку» за підписом Олег Виборчак. У статті знову стверджується, «…що зацікавленими особами проводиться спроба підкупу членів комісії для того, щоб вони зняли з виборів Погорєлова». Автор наголошує «…не піддатись підкупу і памятати про ту моральну відповідальність, яку вони несуть перед жителями міста». Крім того, в статті міститься вислів: «…редакція вважає, що мешканці міста мають право знати поіменно тих членів виборчої комісії, які голосували за оголошення попередження Погорєлову В.В. Місто повинно впізнавати своїх «героїв» в обличчя». Наприкінці статті надруковано список 12-ти членів Ужгородської МВК та їх партійна належність, які голосували за оголошення попередження суб’єкту виборчого права.

Між цими двома подіями, 13 жовтня 2010 року відбувалося чергове засідання комісії, на якому, окрім інших питань, згідно порядку денного, було розглянуто три скарги, поданих суб’єктом виборчого права Борисовим Б.Б., які стосуються розповсюдження кандидатом на посаду та діючим міським головою Ратушняком С.М. в засобах масової інформації недостовірних відомостей. Комісією було встановлено, що скарги Борисова Б.Б. не містять складу порушень, за які б можна було б оголосити попередження в рамках виборчого законодавства та прийнято рішення про відмову Борисову Б.Б. у задоволенні скарги.

Після цього, у часовий проміжок з 17.30 по 17.43, на мобільні телефони всіх членів комісії, невідомою особою була здійснена SMS – розсилка образливого та погрожуючого змісту: «Ти підстилка Ратушняка! Його гроші тобі не допоможуть! За цевідповіш перед ужгородцями.» Крім того близько, близько 23:30, на домашній телефон члена комісії (жінки) зателефонувала невідома особа чоловічої статі. Яка у грубій формі погрожувала їй фізичною розправою «…Якщо хочеш жити, не лізь куди тебе не просять…».

Указані факти обурювали членів комісії, однак, як виявилося пізніше, для зловмисників повністю відсутні поняття людської та християнської моралв.

У суботу 16.10.2010, перебуваючи на роботі в комісії, 5 її членів на протязі 13.00 – 15.00. отримали дзв
інки від близьких, що перед вхідними дверима їх помешкань лежить похоронний вінок. А біля дверей червоною фарбою намальовано хрест розміром 70Х70 см. Вказане справило на родичів та близьких членів комісії гнітюче враження. Що стосується самих членів комісії, то вони другу половину дня вже не могли в повній мірі виконувати свої обов’язки, перебували у тривожному стані, висловлювали побоювання за можливу загроз життю своїх близьких.

Враховуючи ті обставини, що на членів комісії почав здійснюватись відвертий моральний та психологічний тиск з метою їх залякування та перешкоджання у здійсненні ними своїх повноважень. Було прийнято рішення звернутися до правоохоронних органів. 16.10.2010 року від комісії направлено заяву в Управління СБУ, міський відділ УМВС та прокурору м.Ужгорода з викладенням вище оголошених фактів та проханням порушити кримінальну справу у відповідності до ст..157 КК України (перешкоджання роботі комісій) та забезпечити безпеку членів комісії. Як нам стало відомо, на підставі нашої заяви правоохоронцями вже здійснюються необхідні оперативно-розшукові заходи.

Хочу зазначити, що челни комісії після первинного шоку та переживань знову активно включилися в напружену роботу. Також хочу заявити невідомим зловмисникам і тим, хто за ними стоїть, що нас важко залякати, особливо люей старшого покоління, офіцерів у відставці та й молодь наша після цих подій набула вже достатньо витримки. Ми готові і надалі працювати та забезпечити в повному обсязі проведення виборів у місті Ужгород згідно з вимогами діючого виборчого законодавства.

Користуючись нагодою, хочу від імені комісії звернутися до всіх суб’єктів виборчого процесу в м.Ужгород згідно з вимогами діючого виборчого законодавства.

Користуючись нагодою, хочу від імені комісії звернутися до всіх суб’єктів виборчого процесу в м.Ужгород вести надалі передвиборну кампанію толерантно, неухильно дотримуватись вимог Закону україни «Про вибори…» та не втягувати Ужгородську міську територіальну виборчу комісію у виконання не властивих їй функцій.

admin