Ужгород. Вибори-2010. Погорєлов намагається виглядати білим та пухнастим…

«З приводу ваших публікацій щодо Погорєлова. Добре, що відкрили очі на цю персону. Я та мої однолітки голосуватимуть вперше, тож ми й не здогадувалися про такі «деталі» з біографії кандидата. Схоже, він і самий не дуже «світить» їх нині. Напевно, аби не погоріти на виборах. Вважаю, приховування фактів обманом таких, як я, або розрахунком на коротку пам’ять старих виборців. Скажу так: мені такий мер не потрібен. Виявляється, не господарник він і не комунальник, а хабарник зі стажем та дерибанщик, в чому тепер нахабно звинувачує інших», — пише студент А. Габовда.

* * *

«Нас, пенсионеров собирали на встречу с Погореловым. Меня удивляло, что многие присутствовавшие верили ему, когда он говорил, что транспорт будет для нас бесплатным. Но я помню также, что именно при Погорелове нас не пускали в ПАЗики бесплатно и как грубо с нами разговаривали водители. И сколько мы не обращались к мэру, он только обещал, что разберется и ничего для этого не делал. Вот и сейчас обещает, но я ему не верю», — пише в листі до редакції Марія Ольшанська.

* * *

А ось лист від Олега Стояна: «Дехто з моїх сусідів каже, мовляв, чого вони доколупалися до кримінального минулого Погорєлова, він своє вже відсидів. Я ж, чесно сказати, такого слухати не можу. Нехай це прозвучить цинічно, але сьогодні, коли Україна на самому дні корупційного болота, вже нікого не здивуєш, що чиновникові всюди треба дати «на лапу»: від пологового будинку аж до кладовища. Але то тепер, коли чинуші остаточно втратили страх. Та уявіть собі ті жорсткі часи, коли хабарі за квартирні махінації брав радянський бюрократ Погорєлов! Тоді, у часи КПРС—КДБ, треба було мати вкрай велику зухвалість та злодійське нутро, аби красти у таких розмірах, за які спокійно давали «вишку». І ви думаєте, що такі люди з часом здатні виправитися?

І ще дещо. Сьогодні є таке явище, як діти-мажори — істоти, яким дозволяється все. У них, як правило, є все і їм за це (вони так думають) «нічого не буде». Даруйте, але це явище не нове. Діти-мажори бували й раніше і Погорєлов — один із них. Хіба до владних кабінетів він прийшов у 70-ті роки завдяки якимось особливим здібностям? Ні. Його туди по блату влаштував тато, відомий у той час працівник комунальної сфери Ужгорода. І як Вітя віддячив? Почав підробляти документи та брати хабарі, за що й поплатився. А у своє друге пришестя до міськвиконкому він просто збільшив масштаби діянь. Маю на увазі той злощасний 21 мільйон народних грошей, що зникли при погорєловській владі».

* * *

«На рекламних щитах міста тільки у двох суб’єктів — у Балоги та у Погорєлова — зустрічається формулювання на кшталт «голосуйте за команду такого-то». Видно, що на обох Вітьків попрацювала одна команда піарників, не дуже, до речі, багата на ідеї. І ще одне: що то за «команда Погорєлова»? Хтось чув про неї? Хто ці люди і чому їм байдуже, як «праведно» прожив своє доросле життя їхній шеф? Може, і вони такі самі? Найгірше те, що люди не розуміють, що з приходом Погорєлова фактичним господарем міста стане Балога, от тоді всі й зрозуміють, чому в Мукачеві неможливо мати бізнес, якщо не ділишся з Балогами», — пише бізнесмен А. Немеш.

* * *

«Старожили Ужгорода з обуренням пригадують факти, викладені в заяві почесного мешканця Михайла Баника. Так, старий Погорєлов був дійсно вправний комунальник. Знав, як вишикувати радванську армію вздовж доріг із мітлами. Та про зруйновані ним кладовища теж не варто забувати. Те, що вулицю Погорєлова перейменували на єпископа Стойки вважаю відновленням історичної справедливості. Та цікаво, що робитиме кандидат на мера Погорєлов, якщо, припустимо, виграє? Буде асфальт латати чи бродячих псів ловити? Ні, думаю, буде мстити Ратушняку. Помста та відбивання втрачених грошей займуть увесь його мерський час. Хочете посперечатися на ящик ужгородського коньяку?»

«Я не в захваті й від деяких методів Ратушняка, і від логіки «протестних настроїв» голосувати проти Ратушняка, аби лише проти. Але ніж такий мер, як Погорєлов, то краще вже проголосувати за когось третього. Обґрунтую. Погорєлов дістав 11 років тюрми. Трохи менше відсидів, бо мав малу дитину, інакше би взагалі до стінки поставили. Знаю не з книжок, що ті «університети», які пройшов цей діяч, даремно не минають. За такий термін на зоні злодійські навички не вивітрюються, а вкорінюються. Подальше підтвердило це низкою прикладів життя Погорєлова: державні квартири для сім’ї, махінації з державними грошима, численні п’яні автоперегони містом тощо. Я просто не розумію людей, які в
ірять, що ця людина ще може щось корисне зробити для міста. Навіть мої сусіди стали жертвами».

* * *

«Коля Жолтані — винахідник ще з часів лотереї, коли він безпардонно обманював ужгородців. Ставши кандидатом, місцевим бабусям локшини навішав про світле майбутнє, а сам у передвиборні пакунки від «Зіни» їм, сердешним, не ковбаси, а соняшникового насіння напхав, мовляв, гризіть, бабулі, якщо маєте чим, та мене, благодійника, згадуйте. А тепер на свої українсько-угорські щити наклейки начепив, мовляв, «М.Е.Р. — це молодий, енергійний, розумний». Ну те, що ще молодий — за версту видно. Що енергійний теж, бо енергію береже, пішки не ходить, лиш на «Мерседесі». А що розумний… Розумієте, розумний не стане на огорожі про себе писати. Бо і так розумний. А Коля, видно, сумнівається, що всі про його розум здогадуються. Того й пише. Щоправда, перекласти цю фразу на угорську розуму так і не вистачило».

Ось таке та багато іншого, чого за браком місця не подаємо, почули ми в редакції від наших читачів.

РІО

admin