Радіон Кіштулинець: «Майбутнє Ужгорода — за екотехнологіями…»

Радіон народився в Ужгороді в 1986 році. Після закінчення місцевої ЗОШ №6 ім. Ґренджі-Донського вступив до філії МАУПу в Ужгороді. Відтак — на юридичний факультет УжНУ. Вже тоді Радіон був обраний керівником молодіжної організації «Молодь — за Литвина». Як один із молодіжних лідерів організовував благодійні, екологічні акції, спортивні змагання. У 18- річному віці балотувався в депутати Ужгородської міської та Закарпатської обласної рад. Був помічником депутатів міської й обласної рад та консультантом депутата Верховної ради. Обирався членом Ради з молодіжної політики при Ужгородській міській раді. Працював у юридичному відділі Ужгородської міської ради. Зараз працює юрисконсультом Управління освіти Ужгородської міської ради.

— Мені не подобається бездіяльність окремих служб у вирішення екологічних питань, — аргументує своє бажання стати депутатом Радіон. — Хотілося б через депутатство привити людям любов до природи та батьківщини, змінити їхній менталітет по відношенню до цих речей. Хочу донести, що не можна смітити, там, де живеш, паплюжити природу, явід якої беремо життєдайну енергію. Хочеться докласти зусиль до відтворення зруйнованої нами екосистеми. Аби передати її нащадкам у здоровому вигляді.

Молодий кандидат зізнається: якщо пройде в депутати, займатиметься якістю питної води в Ужгороді. Для цього планується розробити артезіанські свердловини у кожному мікрорайоні міста і щодня перевіряти воду на її відповідність держстандартам.

— Зараз у міськраді чимало депутатів, котрі представляють інтереси окремих бізнесових груп або свої особисті, — продовжує розмову Радіон. — Я б хотів попрацювати на громаду. Бо вважаю, що не народ повинен служити депутату, а депутат — народу.

Керівник закарпатських «зелених» каже, що хотів би покращити економіку Ужгорода через впровадження екотехнологій. У цьому напрямку Радіон має кілька задумів. Один із них: на багатоповерхівки встановити сонячні батареї, які б забезпечували ті ж будинки теплом і літом і зимою. А при будівництві нових будинків закласти технологію використання енергії землі. Це, на думку кандидата, зменшило б навантаження на міський бюджет. Такі будинки вже є у окремих містах України. За ними — майбутнє, переконаний кандидат у депутати.

Крім решти, Радіон Кіштулинець має намір розробити програму велосипедних доріжок. Як приклад, наводить Європу, де завдяки розвитку велосипедного руху зменшено викиди у атмосферу до мінімуму.

— От у Амстердамі велосипед — основний засіб пересування, — каже Радіон. — Там усвідомлюють, що велосипед, ролики, самокати це — здоров’я. Чим же ми за них гірші? Я розумію, що це — далека перспектива. Але вже сьогодні потрібно закладати фундамент для реалізації цих ідей. Потрібно починати з простого. Із самого себе. От мені подобаються села сусідньої не супер розвинутої Угорщини, де всюди перед будинками акуратно прибрано, викошені газони. Чому бі нам так не зробити? Для цього потрібно просто по-інакшому мислити…

Кандидат від «зелених» також пропонує задіяти сільськогосподарські землі, які пустують під Ужгородом. Тут, на його думку, можна вирощувати картоплю, щоб не закуповувати волинську. Можна вирощувати й інші овочі. Для цього просто потрібно домовитися з Ужгородської районною радою і просто економити кошти на експорті овочів із сусідніх областей.

Радіон також пропонує створити більше озеленених зон відпочинку. Паралельно пропонує спеціальним рішенням міської ради заборонити відчужувати землю, на якій уже закладено ці ж зони.

Це — лише частина задумів молодого кандидата. Відрадно, що над усіма цими ідеями Радіон збирається працювати не залежно від перемоги, бо має хороше життєве кредо: «Йти вперед і не зупинятися…».

Спілкувався Павло БІЛЕЦЬКИЙ

admin