Прокуратура Закарпаття цьогоріч порушила на транспорті 14 кримінальних справ

Неналежним чином проводяться профілактичні заходи вказаними лінійними відділами міліції на транспорті щодо попередження вчинення корисливих умисних злочинів, зокрема крадіжок, розбоїв, шахрайств та злочинів проти здоров’я осіб.

Крім того, відсутні позитивні зрушення у профілактичній діяльності слідчих органів внутрішніх справ на транспорті. Так, подання про усунення причин та умов, які сприяли вчиненню злочинів носять формальний характер, про що свідчить результати їх розгляду, а саме за наслідками розгляду 82 подань до відповідальності жодної особи не притягнено.

За 8 місяців 2010 року році органами прокуратури області на транспорті порушено 14 кримінальних справ, виявлено та поставлено на облік 3 злочини, які раніше не зареєстровані, скасовано одна постанова про відмову в порушенні кримінальної справи з одночасним порушенням справи, 5 постанов про закриття кримінальної справи, 38 постанов про зупинення досудового слідства, надано 30 письмових вказівок по кримінальних справах.

Також, за результатами розгляду 7 подань та постанов про порушення дисциплінарного провадження притягнуто до дисциплінарної відповідальності 17 працівників транспортної міліції. Разом з тим, потребує покращення стан досудового слідства по кримінальних справах порушених транспортними прокурорами і направлених для розслідування в лінійні відділи міліції на транспорті, зокрема у кримінальних справах у сфері економіки.

Також, необхідно вжити додаткових заходів для покращення результатів роботи з виявлення, розкриття і розслідування злочинів у сфері економіки, зокрема хабарництва. Так, в за 8 місяців поточного року Ужгородським транспортним прокурором виявлено тільки 1 злочин даної категорії проти 9 за аналогічний період 2009 року.
Лінійним відділам на ст. Мукачево та ст. Ужгород вжити додаткових заходів щодо відшкодування на стадії досудового слідства збитків, завданих злочинним діями.

Зокрема, за вказаний період від злочинів, що розслідуються лінійними відділами міліції на транспорті завдано збитків на суму 598 тис. грн., а відшкодовано 518 тис. грн.

Водночас, відшкодування відбулось за рахунок ЛВ на ст. Чоп, де заподіяно 525.989 грн., відшкодовано – 514.197 грн. Проте, ЛВ на ст. Мукачево заподіяно 54.676 грн., відшкодовано тільки 2.293 грн., ЛВ на ст. Ужгород заподіяно 17.336 грн., відшкодовано тільки 2.114 грн.

Також, транспортним прокурорам особливу увагу необхідно звернути на реальне виконання судових рішень за задоволеними позовами про відшкодування шкоди, заподіяної злочинами.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

admin