Проект будівлі Волошина в історичному центрі міста розробляли не архітектори, а… конструктори

У вівторок, 5 жовтня, в управлінні архітектури та містобудування Ужгорода зібралась архітектурно-містобудівна рада для обговорення архітектурної цінності проекту «Реконструкції власного вбудованого приміщення по наб. Незалежності, 1 – пл. Театральна, 6 під торгово-офісні приміщення». За тиждень до того, 29 вересня ПП «Кросмарк» надіслали заяву щодо погодження цього проекту управлінням архітектури. На художній раді зібрались архітектори та конструктори міста у такому складі: Наталія Багрій, Володимир Лезу, Федір Осташ, Олександр Шеба, Петро Сарваші, Олександра Вдовіна. Очолював раду начальник управління архітектури та містобудування Олександр Довбака.

Враховуючи специфіку місця розташування будівельного майданчику, а саме історичну частину міста, а також політично-юридичні перипетії, що пов’язані з будівництвом саме цього об’єкту, розгляд архітектурної цінності запропонованого проекту повинен був бути виконаний максимально детально, що і було зроблено.


В ході наради було виявлено ряд порушень Закону України «Про архітектурну діяльність», зокрема ст. 5 абзац 8 («Додержання вихідних даних при проектуванні об’єкта архітектури є обов’язковим.»), ст. 9 абзац 1 («Будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об’єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України “Про планування і забудову територій”» ), ст. 23 абзац 3 («Замовники (забудовники) на проектування і будівництво об’єктів архітектури мають право: затверджувати завдання на проектування, проект, якщо вони не суперечать законодавству, містобудівним умовам і обмеженню забудови земельної ділянки та технічним умовам щодо інженерного забезпечення об’єкта архітектури»).

Також на обговоренні запропонованого проекту було з’ясовано, що його розробкою займались не професійні архітектори, а конструктори, що, враховуючи розташування в історичному центрі міста будівельного майданчику, ставить під сумнів архітектурну цінність майбутньої споруди. Окрім порушень законодавства, архітектурно-містобудівною радою були виявлені інші технічні порушення, в тому числі й те, що проект (в плані) виконано за межами власних приміщень, а мансардний поверх запроектовано житловим, що не відповідає рішенню виконкому від 25.06.08 № 250 (згідно цього рішення ПП «Кросмарк» дозволено реконструкцію власного вбудованого приміщення по наб. Незалежності, 1 з надбудовою двох поверхів під торгово-офісні приміщення).

Таким чином, після детального розгляду поданого на затвердження проекту, архітектурно-містобудівна рада управління архітектури постановила, що для можливості погодження проекту реконструкції вбудованих приміщень з надбудовою двох поверхів необхідно звернутись у міськвиконком з заявою про внесення змін в рішення виконкому від 25.06.08 № 250 про надання дозволу на реконструкцію всієї будівлі з надбудовою (на даний момент ПП «Кросмарк» має право на надбудову лише в тому місці, де має своє приміщення), додати документи про власність, завірені нотаріально й всі інші необхідні документи, а також відкоригувати проект згідно зауважень та подати на розгля
д архітектурно-містобудівної ради в управлінні архітектури та містобудування на погодження.

Вікторія Маринич

admin