На прийомі у мера просять допомогти з лікуванням та опаленням

Надано допомогу загальною сумою 47 тисяч гривень людям. Здебільшого – це 2 блоки. Це опалювання, де я давав – два обігрівача, наприклад, це 700 гривень, якщо це електролічильник – це 1000 гривень, якщо це проект, який треба сплатити, то я казав – скільки? Наприклад там нарахували 400-500. Кажуть 900, я пропоную – давайте разом сплатимо? Я 450 і ви. Таким чином я підтримував людей. А друга частина – це лікування, «дайте на ліки». Розказують скільки лікарі вимагають за операції грошей – і в наших міських, і в обласних лікарнях. Це безумовно якось також зі мною пов’язують. Хоча я до цього маю причетність як до магнітних бур на Сонці.

Таку завели практику. Зарплати малі, ми давати не хочемо, а потім даємо, потім ображаємося і все це пов’язують потім з керівництвом. Не давайте.

Дуже здивувало, що загальнотерапевнична фармація – ви хочете якісні чи якісь більш відомі бренди і ви сплачуєте в аптеці. А вчора я почув, що вже на рівні операцій, реанімацій кардіореанімації, хірургічної реанімації – а я знаю, що в бюджеті ми 100% забезпечуємо цими медикаментами. Це мільйони ми платимо. Тобто ми повністю, на 100% забезпечені на післяопераційне утримання. Тобто все це – ми повністю забезпечуємо. Як і на це людям кажуть, що треба виписувати.

Показує мені жінка – «От вчора відвела чоловіка, от виписали що треба». Показує мені чотири касові чеки, сплачені там же, в міській лікарні в аптеці: 94,195, 187 і 125 (гривень) за один раз вона сплатила. Ну і каже, що навіть заборгувала сусідам ці кошти. Я їй ці кошти компенсував.

Приходили чудаки, яких оштрафувала наша муніципальна міліція, при чому справедливо. Кажуть, що перший раз не сплатив 310 гривень, другий раз погрожують – 510 і вже конфіскація майна. В Словаччині вже би конфіскували майно, в Угорщині конфіскували б.  В Італії зробили б попередження і вже штраф був би помножений. Я сказав – на тобі 400 гривень, іди сплати штраф і більше не кидай будівельні матеріали. «Подарували» йому пісочок, гравій і все це перед парканом стояло місяцями. Я кажу, ну подарували тобі, та не могли вже за паркан «подарувати»? На зелену зону висипали б… «Кому заважало на тротуарі?» А як це не заважало – як пенсіонерці пройти, жінці з візочком, просто на каблуках жінці пройти. Як? Незрозуміло. Ну що тут такого, на тротуар висипав, місяць стоїть – ви ходите через дорогу, проїжджу частину, дитина так в школу зараз пішла…

Тобто якщо підсумувати – це лікування і опалення. Опалення – це для того, щоб повністю позбавитись цього радянського чуда, центрального опалення. Залишилося, всього-на-всього 98 будинків, які ще підключені до нього. В наступному році це треба закінчити цю процедуру. Яким чином і за які кошти – є задуми і ми їх реалізуємо. І контейнерів придбаємо пів тисячі, і спортивних майданчиків зробимо десь півтора десятка. І закінчимо цю процедуру.

 Більше того, якраз з продажі, я маю надію, на відродження економічного росту, продажу територій з котельнями. Це ж зазвичай, ви ж знаєте де вони знаходяться, – в привабливих місцях. Там є всі комунікації – каналізації, навіть свердловини є, електрика, при чому потужна, вода – всі комунікації. Це дуже привабливі території для будівництва житлових будинків, багатоповерхових, торгівельних приміщень, комерційних, спортивних, кінотеатрів. Я маю надію саме з реалізації цих закритих, вже відключених котелень, отримати кошти на ті котельні, яких не вистачає (від 12 до 17) і надати кошти саме малозабезпеченим, а не тим, хто себе за таких видають. Малозабезпеченим допомогти з автономним опаленням – електричним, або газовим. З цих коштів. Навіть може якщо ми будемо давати в кредит, то в кредит на 10 років і без відсотків.

 Хоча давайте говорити чесно, і віддати належне нашій владі і моїй команді, ми знайшли банки західні, які через наші українські, представлені в місті, які зробили можливим отримати 5-7% річних в валюті саме на опалення. І люди отримують. Більше 1200 ужгородців цим скористались.

 Я хочу, щоб цей анахронізм («опалювальний сезон» – прим. ред.) зник. Я правда планував на цей рік, але криза мені не дозволила. Щоб навіть поняття такого не було. При чому тут «сезон»? При чому тут постанови, рішення Уряду, 15 жовтня? Ну якщо зараз вже вночі 4 градуси. Має бути вам тепло – ви маєте включити в оселях, я маю включити в садках, лікарнях і в школах. Просто включити. Повернути краник, витяжка, автомат дає іскру і по
чинає нагріватись.

 Нема такого поняття. Є поняття потреба в теплі. Дев’ятнадцять має бути, а там де діточки малі – взагалі 21 градус Цельсія. Ось яке має бути поняття. Комфорт, а не «графік», «постанова», «п’ятнадцятого жовтня». В нас 15 жовтня може бути тепло, а 1 жовтня може бути холодно. Я хочу, щоб зникло це поняття.

admin