Микола Адамовський: «Потрібно казати людям правду і не обіцяти того, що не можеш зробити…»

— Миколо Гавриловичу, кілька штрихів з вашої автобіографії…

—Народився я в Білорусії у травні 1951 році в селі Івашковичі Петриківського району Гомельської області. У 1980 році після закінчення Хмельницького технологічного інституту приїхав працювати в Ужгород інженером на фабрику пошиття та ремонту одягу. Згодом тут же став головним механіком. А з 1984 по 1989 року працював у обласному управлінніпобутового обслуговування населення спочатку головним механіком потім — начальником. У 1989 році обраний директором обласної фабрики «Хімчистка». На той час ця структура налічувала 450 працівників і мала філії у всіх райцентрах Закарпаття. Тут протрудився 10 років. Потім пішов у бізнесбув виконавчим директором приватної фірми. З 2006 року за пропозицією міського голови Ужгорода Сергія Ратушняка пішов у його команду у якості першого заступника. Там працюю і зараз, виконуючи обов’язки мера (на час відпустки Сергія Ратушняка).

— Чи вдалося за вашого заступництва довести до ладу все заплановане ?

— Незважаючи на те, що місто розвиваєтться, тут є ще ряд невирішених питань. Я переконаний, що мій досвід роботи допоможе й надалі робити Ужгород більш охайним і комфортним. Це місто із більш, ніж тисячолітньою історією на це заслуговує.

— Що б, на вашу думку, допомогло зробити Ужгород ще комфортнішим?

— багато речей. Це і екологія, і розвиток новітніх технологій і розвиток енергозбереження у місті. Займаючись цими питаннями, у нас є шанс щось залишити своїм дітям, онукам і правнукам.

Моє життєве кредо — чесність у всіх відношеннях. Казати людям правду і не обіцяти того, що не можу зробити. Тому мене, як ужгородця ображає те, що чимало кандидатів у депутати чи на міського голову, ще навіть небудучи зареєстрованими, обіцяють виборцям нереальні речі. У той же час, ці люди приховують, чим займалися будучи вже обраними. Як, до прикладу, заклик «Збережемо зелені зони» озвучує людина, котра ці ж зелені зони за своєї каденці успішно порозпродавала (парк Лаудона на вулиці Ф. Ракоці, зелену зону навпроти «Білочки», де зараз «Мегамакс»…). Це потрібно знати виборцям аби вони могли зробити правильний незаангажований вибір під час голосування. Або обіцянка інших кандидатів про європейські дороги, на які потрібно 500 мільйонів гривень. Цих грошей для Ужгорода у держави нема. Отже, це — обман.

— Що будете покращувати в Ужгороді у разі перемоги на виборах Сергія Ратушняка?

— Якщо Сергій Миколайович довірить мені продовжити роботу на займаній посаді, то хотів би займатися питанням спорудження в Ужгороді сміттєпереробного заводу. Також варто шукати інвесторів на будівництво або відновленняв місті очисних споруд. Планую також ввести контрль над забрудненням річки Уж з боку жителів перечинського та Великоберезнянського районів. Ці люди з низькою культурою викидують на прибережжя пляшки та сміття, не усвідомлюючи, що цим самим убивають флору і фауну річки. А ще гірше, що це сміття пливе у європу. Звідти на нас дивляться, як на якихось дикарів. І взагалі, явважаю, що потрібно ввести у школах закарпаття предмет екології. Щоб бажання жити в чистоті відкладалося ще у юних головах наших дітей, аби з них виростали екологічно свідомі люди і щоб не реба у місті писати на парканах, біля яких викидують сміття: «Не сміти, скотино!», як зробив Сергій Миколайович. Я вважаю, що для культурних людей, які не смітять, це не є образою…

— Що ще із запланованого і якими засобами збираєтеся робити вже після виборів?

Насправді, в Ужгороді — непочатий край роботи. Ми зараз намагаємося реагувати на найболючіші питання. Ремонтуємо найбільш стратегічні відрізки доріг за ті кошти, які маємо. Але ми не обіцяємо й не будемо обіцяти європейськ ідороги. Ми реально дивимося на речі, бо добре володіємо фінансовою ситуацією у місті. Так працюємо над новим Проспектом на вулиці Легоцького аби дати можливість найбільш населеному мікрорайону теж мати місце відпочинку та прогулянки з дітьми.

Тому, маючи досвід роботи в Ужгороді, і будучи його мешканцем, у обласній раді я працюватиму над залученням інвестицій та грантів Євросоюзу для покращення життя, у першу чергу обласного центру. От у цьому напрямку ми вже працюємо з хорватами. Представники цієї держави вже відвідали Ужгород і пообіцяли пролобіювати вирішення деяких наших питань у ЄС. Це — і той же сміттєпереробний завод і впровадження енергозберігаючих технологій і будівництво водоочисних споруд і питання рекреації області. Про ці всі домовленості обовֹязково знатимуть виборці і громада Ужгорода. От тоді вже будемо говорити про обіцянки…

Павло БІЛЕЦЬКИЙ

admin