Литвин забере пенсії в мільйона пенсіонерів

Голова Верховної ради Володимир Литвин виступає за збільшення мінімального для отримання права на пенсію трудового стажу з 5 до 10-15 років, в результаті чого близько мільйона людей перестануть отримувати пенсії. Про це він сказав на прес-конференції в Чернігівській області.

“У нас для того, щоб отримати соціальну пенсію, треба мати стаж не менше 5 років. І сьогодні, якщо я не помиляюся, до мільйона людей такі пенсії отримують. Так давайте ми зафіксуємо, що треба не 5 років, а 10-15 років для того, щоб отримувати соціальну пенсію”, – сказав він.

Литвин повідомив, що нещодавно у нього відбулася зустріч з головою правління Пенсійного фонду Борисом Зайчуком, на якій обговорювалися проблеми дефіциту ПФ.

За словами спікера, для покриття дефіциту бюджету ПФ держава буде, зокрема, вживати заходи з виведення зарплат з тіні у недержавному секторі.

Литвин зазначив, що аналіз зарплат на підприємствах та установах державної та недержавної форм власності свідчить про те, що вони перевищують на близько 600 гривень зарплати, що виплачуються недержавними підприємствами.

“Якщо б доплачували ці 600 гривень до зарплати в недержавних структурах, ми значною мірою вирішили б проблему Пенсійного фонду”, – вважає він.

Литвин підкреслив, що дотації з державного бюджету до Пенсійного фонду не повинні бути значними, тому що вони перераховуються до ПФ за рахунок інших програм держбюджету.

Як відомо, згідно з чинним законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, для того, щоб отримати право на пенсію, необхідно мати не менше 5 років трудового стажу.

Нагадаємо також, що Україна зобов’язалася перед Міжнародним валютним фондом поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років. Підписання відповідного меморандуму було обов’язковою вимогою для виділення Україні кредиту в розмірі 14,9 млрд доларів.

Українські новини

admin