Химинець Олексій: „Аби досягти позитивних результатів у роботі, головне – працювати з повною віддачею та бути чесним із людьми”

Якими були Ваші перші кроки до депутатства?

Ще зі студентських років я не був байдужим до суспільно-політичних подій міста та країни загалом. Тому, напевно, це і наштовхнуло мене на активну громадську діяльність. Так, у 1996 році мене було обрано головою Ради молодіжної громадської організації «Закарпатська обласна асоціація молодих науковців». Крім того, я був членом Ради з питань молодіжної політики при голові Закарпатської ОДА. Хочу відмітити, що у ці роки незаконно вирубували ліси у корисливих цілях, що стало причиною численних паводків у Закарпатській області. Саме тому, спільними зусиллями небайдужих до цієї проблеми, а нас підтримували у той час більш як 10тис. людей, ми домоглися прийняття рішення про заборону промислової вирубки лісів. Після чого, на останніх парламентських виборах у 2006 році за списком «Народної Партії» обраний депутатом Ужгородської міської ради, а з 2009 року – голова фракції «Народна».

Оскільки Ви очолюєте фракцію „Народна”, голова депутатської комісії „З питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики” та є членом декількох постійно діючих комісій виконавчого комітету Ужгородської міської ради, якими ще здобутками як депутат Ви можете поділитись?

У першу чергу хочу підкреслити те, що на сесіях Ужгородської міської ради фракція „Народна” неодноразово піднімала ряд проблемних питань, які були підтримані мером міста та більшістю депутатів й вирішені. Зокрема, одним із найважливіших є те, що за нашим депутатським зверненням до Національного комітету регулювання енергоресурсів та Кабінету Міністрів України переведено квартири, обладнанні автономним опаленням, із найвищої цінової категорії сплати за спожитий газ до найнижчої, що дало змогу тисячам ужгородським сім’ям заощадити чималі кошти. Крім того, завдяки зусиллям нашої фракції було реконструйовано Горянську Ротонду: замінено покрівлю, встановлено опалення та виділено кошти на прокладення пішохідної доріжки до церкви^ придбано 1400 контейнерів для сміття та п’ять сміттєзбиральних авто^ відремонтовано 3800 кв. м. дахів^ встановлено 15 дитячих майданчиків та багато інших.

Але особливо мені приємно, що мої власні ініціативи були втілені в життя. До мене неодноразово зверталися мешканці багатоповерхівок мікрорайону „Веселка”, де я й сам проживаю і кожного дня, як і всі інші, стикаюсь з певними проблемами. Тому, перше, що мною зроблено – це з моєї ініціативи замінено водопровідні мережі вздовж вулиць Кавказької (10 м.), Грузинської (120 м.) до будинків №7 та №7А по вулиці Керченській протяжністю близько 130 метрів^ інша – вздовж провулку Університетський до будинку №4 – 55 метрів та до будинку №8 – 15 метрів. Дороги цього мікрорайону також потребували ремонту, саме тому, черговим депутатським запитом, який було розглянуто на сесії міської ради і направлено відповідним органам, врешті було заасфальтовано проїзну частину по пров. Університетському та прибудинкову територію між будинками №7 та №7А по вул. Керченській. За тією ж процедурою відремонтовано дах будинку №8 на пров. Університетський та відремонтовано вуличне освітлення по вул. Керченській, завдяки чому, проживання мешканців стало більш затишним та комфортним.

Знаєте, інколи виникають справи, на реалізацію яких не так і легко виділити потрібні кошти. Проте, незважаючи на всю складність ситуації, є ті, від котрих я отримую найбільшу винагороду у житті, а це – дитячий сміх та радісні очі. Тому, мені приємно було встановити за особисті кошти, у мікрорайоні „Веселка”, дитячі та спортивні майданчики, які сприяють розвитку та здоровому способу життя малечі. На досягнутих результатах я не хочу зупинятись. Крім того, я із задоволенням надаю постійну матеріальну допомогу освітянським установам, для проведення ними культурно-масових заходів: Лінгвістичній гімназії ім. Т. Г. Шевченка, ЗОШ №3, Падіюну та УжНУ.

Як член комісії з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту виступив ініціатором експерименту, що дозволяє на більшості перехресть міста повертати на червоний колір світлофору по стрілці направо. Цей експеримент наразі успішно реалізовано в усьому місті, а наш досвід стали використовувати і в інших районах області.

Олексію Васильовичу, Ви згадували про вибори 2006 року коли, власне, і стали депутатом. Які найактуальніші проблеми залишила попередня влада?

Дякую за запитання. Наразі воно є доречним. Не знаю чи Ви пам’ятаєте, але саме у 2002-2006 роках масово стали з’являтися у багатьох районах нашого міста стихійні сміттєзвалища. Тодішній голова міста В. Погорєлов та виконавчий апарат міськвиконкому були безсилі у вирішенні цієї проблеми. Зараз, напередодні виборів, знову ті ж самі особи, намагаючись прийти до влади, свою агітацію будують на екологічній політиці. Я вважаю, що треба мати совість аби акцентувати увагу на вигаданих проблемах, до яких саме попередня влада й привела. Тому, хочу зауважити, що ставши у 2006 році депутатом, в першу чергу, ми з колегами хотіли вияснити причину появи стихійних сміттєзвалищ. Так, за ініціативи Сергія Ратушняка, яку підтримала фракція „Народна”, ми взяли на особистий контроль роботу комунальних служб, які відповідають за чистоту міста. Завдяки чому вже помітні результати. Більше того, обурюює ще й те, що депутати обласної ради, більшість з яких проживає на території Ужгорода, заблокували рішення побудови аквапарку, який вже міг функціонувати на території оновленого Боздоського парку.

Наша фракція приклала значні зусилля аби створити умови для розбудови Боздоського парку, який поступово стає окрасою міста і гарною зоною відпочинку для всіх ужгородців. Крім того, хочу відмітити, що до фракції „Народна” входять надзвичайно відповідальні люди, які кожного разу з повною віддачею та порозумінням ставляться до вирішення найрізноманітніших проблем, що стосуються усіх районів нашого міста. До команди патріотів Ужгорода, з якими приємно працювати, належать: Бедь Юліанна, Левицький Роберт, Ванджурак Іван, Зомбор Тібор та інші.

– Із звіту вашої фракції зрозуміло, що вами вже досить багато зроблено у мікрорайоні „Веселка”. На цих виборах Ви висуватиметесь від цього виборчого округу тому, скажіть будь ласка, якими будуть Ваші на
ступні діяння у разі перемоги?

Так, оскільки я житель цього мікрорайону, то бачу, чую від людей і особисто знаю про те, що потрібно зробити для покращення умов життя у ньому. Перші зрушення вже є, це встановлені за мої кошти дитячі та спортивні майданчики на вул. Керченській та у пров. Університетському. Подібні майданчики повинні бути у кожному дворі. Також є необхідність в облаштуванні затишних місць для відпочинку людей старшого віку. Я подбаю про те, щоб прибудинкові території були забезпечені лавочками та зручними паркінгами, які будуть відділені від зони відпочинку, спортивних та дитячих майданчиків. Крім того, відремонтував систему освітлення на вулиці Керченській, тому хочу щоб і решта вулиць були освітлені, зокрема Кавказька, Грузинська, Висока, пров. Університетський, це, на мою думку, забезпечить безпеку людей у нічний час. Періодично виникають проблеми з покрівлями, які теж потребують реконструкції у майбутньому. Одним із найактуальніших питань Ужгорода є мала кількість сміттєвих контейнерів, що зумовлена недостатнім фінансуванням. Саме тому, впевнений, що у мікрорайоні „Веселка” зможу вирішити ці та інші питання, завдяки фінансовій підтримці з інших джерел (бізнес, гранти, пожертвування тощо).

Ще більш приємним є небайдужість мешканців мікрорайону та їхнє бажання у співпраці. Так, до мене звернувся батьківський колектив початкових класів ЗОШ №1, що розташована на вул. Висока, з проханням встановити для діток цього виховного закладу дитячий майданчик. Якщо мене оберуть депутатом, то я обов’язково знайду шляхи аби втілити їхнє прохання у життя. Ось такі мої досягнення і плани. І відверто кажучи, я ними пишаюся, адже не відкриваю алкошопи поблизу шкіл, а встановлюю дитячі та спортивні майданчики для того, аби діти Ужгорода росли здоровими та щасливими.

– Кожна людина в житті має декілька заповітних мрій. Чи є серед Ваших мрій ті, що стосуються Ужгорода.

Так, звичайно. Я, як патріот рідного міста, хочу бачити його європейським. Це стосується не тільки центру але й віддалених районів, а мешканців щасливими та радісними. Не секрет, що я захоплююся годинниками. За моєї ініціативи та фінансування на проспекті Свободи вже встановлено чотири вуличних годинники, в проектуванні яких особисто приймав участь. Вони є однією з прикрас оновленого проспекту. Тому, хочеться цю ідею поширити й в інших районах міста. Мрію аби більшість з них мали свій особливий годинник. Сподіваюсь, що у майбутньому ми досягнемо європейського рівня і у нас буде змога вирішувати не тільки нагальні справи, але й робити місто ще біль привабливим.

admin