ЄЦ за крадене дизпаливо веде передвиборчу агітацію?

Майже півтора місяці тому поблизу Ужгорода, в селі Барвінок, правоохоронці виявили підпільну базу, на якій злодії організували потужний пункт перекачування солярки. Нагадаємо, крадіжка палива тоді проводилася з труби, по якій очищене дизпаливо з російської Самари через Україну транспортувалося до Угорщини. І ось нині стали відомі деякі подробиці цієї справи.

Ще 15 вересня слідчим Ужгородського РВ УМВС України в Закарпатській області ст. лейтенантом міліції Бондарчуком була порушена кримінальна справа відносно п’ятьох затриманих осіб: Бондарюка І.М., Борисенка О.О., Полянина О.М., Дідуха С.П. та Сороки Ю.Д. Того ж дня, вказану кримінальну справу для «більш повного та об’єктивного розслідування» було передано в слідче управління УМВС.

Досудовим слідством зокрема було встановлено, що з травня до середини вересня цього року (чотири з половиною місяці – !!!) вищезгадані особи таємно, здійснивши «врізку» на 385 кілометрі продуктопроводу ДП «ПрикарпатЗахідтранс» сполученням Самара (Росія) – Нігбаргань (Угорщина) з відводом довжиною 150 метрів до території, що розташована на вулиці Лісній, що в Барвінку, викрали 90317 літрів нафтопродукту. Загальна сума завданих збитків – 692731,39 гривень. Відзначимо, що це лише цифри, які вдалося правоохоронцям довести. За даними ж керівництва НАК «Нафтогаз України», третина всіх втрат нафтопродуктів при перекачці до країн Євросоюзу припадає саме на Закарпаття. Щомісяця безслідно зникає 800-900 тонн дизпалива. Мабуть, не варто казати, що від цього страждає не лише державна компанія, але й імідж України загалом.

Загалом, крадії працювали з розмахом. Навіть правоохоронці з великим досвідом роботи були вражені побаченим. На невеличкій обгородженій території було встановлено 5 відеокамер, двадцятитонну цистерну та оснащений за останнім словом техніки вагончик. У ньому були розташовані компютери, різноманітні датчики та манометри, за допомогою яких затримані особи слідкували за тиском як у продуктопроводі так і в своїй несанкціонованій трубі. Пальне качалося цілодобово. Міліціонери, окрім 35 тонн викачаного пального, в якості речових доказів також вилучили вантажівки «МАН» з двохосним причепом-цистерною та «ДАФ» з причепом-цистерною (на київських номерах), мікроавтобус «Мерседес-Віто», кілька легкових автомобілів.

Найцікавіші ж факти цього резонансного злочину відкрилися вже під час слідства. В затриманих були виявлені накладна (від 15.09.2010 року – !!!) про відпуск дизпалива від ТОВ «Система-Оіл» (адреса підприємства: м.Ужгород. вул. Болгарська, 7/1, основний вид діяльності – виробництво продуктiв нафтоперероблення) та ТОВ «ТД Атланта» (адреса: м. Дніпропетровськ, Панікахи вул., 2, корп.11) через громадянина Лаборука М.В. в кількості 28350 кг, що в еквіваленті складає 33550 літрів за ціною 6,08 гривень на загальну суму 172368 гривень. Інша накладна (від 12.07.2010 року) свідчила про продаж від ТОВ «Система-Оіл» та ТОВ «ТД Атланта» через громадянина Ядерно П.А. дизпалива в кількості 28510 кг, що в еквіваленті становить 33700 літрів за ціною 6,08 гривень на загальну суму 173340,80 гривень. Під час допитів Сорока Ю.Д. та Дідух С.П. вину свою визнали частково, а Бондарюк М.І., Борисенко О.О. та Полянин О.М. від дачі показів відмовилися. Наразі усі п’ятеро утримуються в ужгородському СІЗО. Рішенням Апеляційного суду Закарпатської області постанови Ужгородського міськрайонного суду про обрання відносно вищевказаних осіб запобіжного заходу – тримання під вартою, залишені в силі. Наразі слідство по цій кримінальній справі триває.

Але й це ще не все… Під час допитів виявилося, що крадене дизпаливо продавалося на одній із неподалік розташованих АЗС, що на обїздній дорозі біля Ужгорода. Бізнесова логіка – залізна: звести до мінімуму витрати, адже відстань від Барвінка, де викрадалося пальне до місця продажу – від си
ли становить 5 кілометрів. До речі, власником цієї автозаправки є… кандидат в депутати Закарпатської облради від «Єдиного Центру» пан Ч. Правоохоронці тривалий час намагалися зустрітися з діючим депутатом та водночас директором підприємства-власника АЗС, але той перебував за кордоном. Лише кілька днів тому пан Ч. повернувся на Закарпаття і одразу ж дав прес-конференцію щодо… погроз членам Ужгородської міської виборчої комісії. Тож, найближчим часом пану Ч. не уникнути спілкування з оперативниками. Очевидно, йому доведеться відповідати на досить незручні питання слідчих. Не виключено, що станеться це вже після 31 жовтня, коли спаде передвиборча лихоманка. Тоді команди Віктора Балоги не зможе на весь світ «розтрубіти» про начебто політичні переслідування її членів. Хоча, насправді, тут за кілометр тхне суцільним криміналом…

Зважаючи на масштаб та тривалість крадіжок дизпалива, стає зрозумілим, звідки в «Єдиного Центру» беруться гроші на ведення передвиборчої агітації, спонсорування різних заходів, підкуп виборців, тощо. А усі слова лідерів цієї політичної сили про дотримання законності – лише дешева обгортка дорогих кримінальних оборудок її членів.

Борис КРАВЧИК

admin