Для прокурора Малинича «лайно» – комплімент, а «хабарник» – образа?

На черговій прес-конференції, яку дав секретар Закарпатського відділення Національної спілки журналістів України Микола Кошута, 20 жовтня, була присутня також Нінель Масяк, заступник голови Закарпатського відділу Спілки адвокатів України, що буде представляти інтереси Миколи Кошути в суді з заступником прокурора міста Андрієм Малиничем. Зокрема, на прес-конференції журналіст розповів, що в архіві преси лише за два, 2008 та 2009 роки, він зібрав 24 публікації, де Андрія Малинича називають хабарником та пишуть про його зловживання посадовими повноваженнями.

Микола Кошута також погодився надати представникам ЗМІ, що були присутні на зустрічі, копії всіх цих публікацій. Крім того, він з подивом відмітив, що серед публікацій у пресі, які напряму стосувались заступника прокурора Малинича, було багато матеріалів, у яких ім’я посадовця тісно пов’язували з забрудненням навколишнього середовища лайном, але жодна з цих публікацій не була оскаржена посадовцем у суді.

Так, наприклад, в публікації «Лайно великого калібру…», що була розміщена в номері «Трибуни» за 14 липня 2009 рік, містяться такі рядки:

«…власниками «панських» палаців, як і підпільної каналізації проведеної від палаців по Парковій набережній прямо у річку Уж, є добре відомий пан Андрій Малинич – заступник ужгородського прокурора та не менш відомий нащадок самого Голови Конституційного Суду України пан Андрій Стрижак – молодший.»

«…«конституційно-прокурорське» лайно безкарно і безперешкодно забруднює навколишнє середовище, що вже «пахне» не лише в обласному центрі, але й у сусідній Словаччині, розносячи український «елітний» сморід Дунайським басейном.».

Трохи пізніше, 8 серпня у черговому номері «Трибуни» вийшла стаття, в якій розповідалось про прес-конференцію з начальником управління муніципальної поліції Ужгородської міської ради Миколи Дем’янчука. Матеріал так і називається – «Проблеми з алкошопом, вандалами та високопоставленими «лайнометами»». В цьому репортажі є такі рядки:

«До речі, про «лайнометні» справи заступника міського прокурора Андрія Малинича на пару із сином голови Конституційного Суду України Андрія Стрижака обласні ЗМІ писали неодноразово.»

Натомість у позовній заяві, яка, до речі, так і не надійшла до відповідача від суду поштою, що є прямим порушенням Законодавства України, позивач оскаржує те, що його названо «хабарником» та просить захистити його ділову репутацію.

Що стосується звинувачень у хабарництві заступника прокурора міста Андрія Малинича, то серед публікацій, на які у своїй промові 10 вересня на засіданні міської ради посилався журналіст, є публікації інтерв’ю з мером міста Сергієм Ратушняком, в якій міський голова прямо звинувачує у корупційних діях пана Малинича. Так у номері «Трибуни» за 26 квітня 2008 року в прямій мові Сергія Ратушняка є такі слова:

«Але ж Малинич вже сьогодні мільйонер, олігарх, молодий чоловік, який на скромну прокурорську зарплату має декілька особняків, кожен вартістю в десятки мільйонів, користується автомобілями вартістю понад 300 000 гривень, володіє мережею магазинів. Йому у місті належить близько 20 квартир. Джерело цієї власності? Хабарі, корупційні дії прокурора.»

Проте, заступник прокурора Ужгорода Андрій Малинич жодним чином не відреагував на цю заяву міського голови. Скоріш за все він просто побоявся «тягатись» з представником міської влади. Натомість він вирішив «відігратись» на журналістові, що, за мірками прокурора, є малогабаритною фігурою, яка не зможе проявити спротив.

Але не так сталося, як гадалося. Микола Кошута старанно готується до суду, в якому нарешті зможе відкрити очі на злочинні дії Андрія Малинича. Більше того, секретар Спілки журналістів не збирається мовчати та терпіти по
грози в свою адресу, а отже громадськість одразу ж буде повідомлятись про перебіг судових подій. Оскільки пан Малинич почав свій судовий процес із спілкування через підконтрольний йому інтернет-сайт, то журналіст Кошута захищає свої інтереси також публічно через ЗМІ. Повідомляється інформація шляхом прес-конференцій, які дає Микола Кошута у прес-центрі «Нове Закарпаття».

Таким чином, ми, представники мас-медіа, висловлюємо секретарю Закарпатського відділення Спілки журналістів України, головному редактору газети «Вісті тижня – центр», керівнику прес-центру «Нове Закарпаття» Миколі Кошуті свою подяку за те, що він у своїй особі став на захист свободи слова в Закарпатті і цим проявив свою мужність та професійну честь, яку ми, журналісти, допоможемо йому відстояти.

Вікторія Маринич

admin