Держава каратиме тих, хто отримує зарплати в конвертах

Таку пропозицію висловив перший заступник голови ДПАУ Віктор Шейбут на розширеній колегії Генпрокуратури щодо дотримання законодавства у виплаті заробітної плати та наповнення Пенсійного фонду.

“Необхідно ввести адекватну, солідарну, адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність роботодавця за порушення чинного законодавства при працевлаштуванні працівників та виконання робіт такими працівниками, а також працівника – за неінформування про це державних органів”, – сказав він.

Шейбут зауважив, що до найманого працівника повинна застосовуватися адміністративна відповідальність.

На його думку, наразі податкові органі проводять роз’яснювальну роботу, що отримання робітником заробітної плати не “в конвертах” буде вигідно, насамперед, йому, зокрема, при нарахуванні в майбутньому пенсії.

Також Шейбут висловив думку, що в державі необхідно запровадити поступовий перехід до виплати заробітної плати та інших доходів у безготівковій формі. На переконання першого заступника голови ДПАУ, це дозволить підвищити контроль за операціями суб’єктів підприємницької діяльності при проведенні розрахунків для запобігання тіньовому обігу готівкових коштів.

Водночас у ДПА пропонують скасувати обмеження на перевірки юридичних і фізичних осіб, які порушують чинне законодавство, скасувати обмеження на огляд виробничих приміщень та іншої виробничої нерухомості.

Як повідомлялося, у Державній податковій адміністрації в Донецькій області з метою проведення додаткових заходів, спрямованих на виявлення і припинення фактів виплат заробітної плати “в конвертах”, на сьогодні створено 39 робочих груп, до складу яких увійшли 198 співробітників територіальних підрозділів податкової служби.

admin