Зими тисячоліття у нас не буде

За словами кліматолога з інституту метеорології і водного господарства Польщі, ці зміни вже помітні в Норвегії та в інших Скандинавських країнах. Якщо ж, зауважив він, тепла атлантична течія повністю зникне, то в Скандинавії можливе навіть утворення великого льодовика і загалом Європу чекає льодовиковий період.

Імовірною причиною послаблення Гольфстріму деякі експерти вважають аварію нафтодобувної платформи Deepwater Horizon компанії BP у Мексиканській затоці, яка сталася 22 квітня. З того часу до кінця липня з аварійної свердловини Макондо потрапило в океан, за приблизними підрахунками, від 600 до 760 тисяч тонн нафти.

Тим часом довгостроковий прогноз фахівців Укргідрометцентру спростовує передбачуване їхніми польськими колегами охолодження Європи. Принаймні нам, жителям України, вони обіцяють теплу зиму. У грудні на більшій частині території країни з імовірністю 55-70% температура буде близькою до норми^ середньомісячна температура становитиме -1-4°С, у південних областях та на Закарпатті — 0-2° морозу, в Криму — до 2° тепла.

Січень очікується теплим (імовірність 70-75%, у західних областях — 50%), імовірність холодного січня незначна — 10-15%. Середньомісячна температура в більшості областей буде -3-6°С, на півдні та Закарпатті — 1-3° морозу, в Криму — до 2° тепла.

Лютий у західних областях буде близьким до норми (ймовірність 55%), на решті території з імовірністю 60-65% теплішим, ніж зазвичай^ імовірність холодного останнього місяця зими незначна — 5-15%. Середня місячна температура становитиме 2-5° морозу, у східній частині країни — до -7°С, на Закарпатті та крайньому півдні — 0-2° морозу.

Це погодне передбачення Укргідрометцентр підготував, проаналізувавши кліматичні дані й прогностичні розробки не лише власні, а й Українського науково-дослідного гідрометінституту, прогностичні дані Гідрометцентру Росії та Національної гідрометеорологічної служби США.

Нічим не здивують нас і два наступні осінні місяці. У жовтні середньомісячна температура повітря становитиме 7-9° тепла, на півдні — до +12°. Як стверджують синоптики, це близько до середніх багаторічних значень, а в східній частині України місцями — вище від них.

admin