Закарпаття до зими готується нормальними темпами

Загалом область до зими готується нормальними темпами, рівень підготовки житлово-комунальної сфери до опалювального сезону становить 99,5 відсотків. Найнижчий рівень готовності фіксується на Тячівщині та Великоберезнянщині. До роботи в зимових умовах підготовлені всі загальноосвітні навчальні заклади та дитячі садки, медичні установи краю. Виникають питання по Ужгороду, адже як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Василь Романець, через перехід міста на автономне опалення не вирішеним залишається питання подальшого функціонування централізованих котелень. Схоже, що цьогоріч чи не вперше не виникатимуть проблеми з опаленням в Рахові. Там завершується монтаж двох котлів, що працюватимуть на трісці.
Серед основних проблем галузі – розрахунки за енергоносії та спожиті послуги. Тут в «лідерах» залишаються міста Ужгород та Мукачева. За вісім місяців цього року підприємства теплокомуненерго обласного центру збільшили борг на 5 млн, Мукачева – на 3,2 млн. Учасники наради констатували: обов’язок місцевої влади вирішити питання або ж шляхом дотації збиткових підприємств або ж іншими методами. Але мешканці цих міст мають бути з теплом, – зауважив Віктор Феєр.
Йшлося і про оформлення паспортів готовності багатоповерхівок до зими. Начальник державної житлово-комунальної інспекції в Закарпатській області Едуард Маляр повідомив, що станом на середину вересня на адресу інспекції надійшло 1256 паспортів, що становить майже сорок відсотків загальної кількості будинків у області. Більше половини паспортів вже підписано, інші – на розгляді або ж повернуті на доопрацювання. Після попереднього аналізу паспортів, можна констатувати, що окремими житлово-експлуатаційними організаціями застосовується поверхневий підхід до їх складання. Так, серед основних недоліків можна відзначити відсутність передбачених відомостей або ж їх чіткої конкретизації. В ході проведення перевірок стану будинків виявлені такі недоліки як часткова відсутність засклених вікон у під’їзді, захаращеність підвалів, пошкоджені покрівлі тощо.
У зв’язку з цим Едуард Маляр наголосив на необхідності своєчасного проведення робіт з підготовки житлового фонду до осінньо-зимового періоду, а також дотримання вимог при складанні паспортів готовності та кінцевого терміну їх подачі.
За результатами селекторної наради заступник голови облдержадміністрації Віктор Феєр дав конкретні доручення. Так, керівникам районів та міст доручено активізувати підготовку житлового фонду та закладів соціальної сфери до осінньо-зимового періоду з видачею відповідних паспортів та актів готовності.
Прес-центр Закрапатської ОДА
admin