«Закарпатгаз» шантажує ужгородців та міську владу

   У листі, зокрема, згадано, що міська влада всіляко сприяє жителям Ужгорода у відключенні від централізованого неекономного і неенергозберігаючого опалення, яке з’їдає мільйони гривень з міського бюджету. У той же час «Закарпатгаз», який (так само як і решта облгазів) був приватизований всупереч інтересам держави, займає антидержавницьку та антинародну позицію. Зокрема, закарпатська газова організація, безкоштовно користуючись магістральними та газорозподільчими мережами, не вкладає ні копійки у їх розвиток. Натомість — перешкоджає та гальмує перехід житла в Ужгороді на економне автономне опалення.

   Так у обласному центрі Закарпаття ВАТ «Закарпатгаз» вирішив заробити на власниках квартир необґрунтовано великі кошти за надання дозволів, проектування, проведення випробувань та заміну газових труб. У листі міського голови до віце-прем’єра зокрема, йдеться: «Прикриваючись зв’язками із всесильним Фірташем, «Закарпатгаз тероризує мешканців міста та міську владу відключеннями від газопостачання у разі несплати фантастичних 25 тисяч гривень з кожного під’їзду за заміну труб. Враховуючи те, що населення витратило значні кошти на встановлення «автономки», більшість людей не взмозі нести додаткові витратити. Фактично, це є злочинна схема обкрадання населення та бюджету міста. Небажання вкладати кошти у розвиток мереж — зайве підтвердження аферної суті облгазів…». Паралельно ж майже щотижня обласні ЗМІ рясніють повідомленнями про вибухи газу та людські жертви, пов’язані з цими аваріями.

   Сергій Ратушняк вважає, що такі дії «Закарпатгазу» напередодні місцевих виборів покликані дестабілізувати ситуацію в Ужгороді. Аби цього не сталося, міський голова просить підтримки першого віце-прем’єра у боротьбі зі свавіллям з боку монополістів газової галузі. Як відреагує Клюєв на звернення — побачимо вже незабаром. Це буде своєрідним тестом на порядність для нової владної команди…                                             

                                                                                                   Павло БІЛЕЦЬКИЙ

admin