«Закарпатгаз» — просто злочинна рекетирська структура

У Горянах групу журналістів зустріло близько 20-ти30-ти мешканців будинку без газу. Майже в кожній із 16-ти сімей є по 2-є маленьких дітей, котрі найбільше потерпають від свавілля газовиків. Справа в тому, що не всі сім’ї забезпеченні електроплитами і не всі мають можливість опалювати свої оселі та підігрівати дітлахам їжу.

— У нас у квартирі — троє дітей, моїх онуків — розповідає мешканка будинку без газу Марія. — Двоє з них — ще зовсім маленькі. Я боюся, що вони можуть захворіти. Адже електроплитка не узмозі нагріти приміщення.

Така ситуація склалася через те, що «Закарпатгаз» ніби виявив несправності ГРП, що знаходиться неподалік будинку. Відповідно, ця структура просить передати на її баланс існуючу тут газову мережу, а паралельно — за кошти радгосп-заводу «Великолазівський» та мешканців будинку збудувати нову магістраль. При чому, у цій ситуації є парадокс: сам будинок знаходиться на території міста, а газові мережі — на території районного радгосп-заводу.

Аби з’ясувати позицію директора РЗ «Великолазівський», разом з людьми відправляємося до нього за коментарем.

Юрій смоляр каже, що газопостачання у будинку по вулиці Лисенка, 45 відновиться лише тоді, коли він разом з мешканцями за власні кошти проведе нову лінію подачі газу. Мовляв, так йому сказали у «Закарпатгазі». Він також повідомив, що збалансова вартість мереж, які «Закарпатгаз» хоче отримати задарма, становить близько 250 тисяч гривень, а ГРП — 36 тисяч.

З іншого боку люди розповідають, що коли газифікували їхній будинок, вони за свої кошти протягували труби й купляли всі потрібні деталі. Вони бояться, що через два-три роки їх знову змушуватимуть переробляти мережі…

Поспілкувавшись із жителями будинку, разом з ними прямуємо у пошуках істини у «Закарпатгаз». Чесно кажучи, ця установа, нагадує якийсь засекречений режимний об’єкт. Тут забороняють проводити фото та відео-зйомку. Все ж, нам вдається зафіксувати, що у черзі на прийом до головного інженера «Закарпатгазу» стоїть чимала черга. Люди зі схожими проблемами із 70-ти – 80-ти квартирних будинків Ужгорода не можуть потрапити до газового чиновника з восьмої години ранку (на час нашого візиту надворі була вже 11-та година). Мабуть через це «вдячні» ужгородці на стіні поряд з кабінетом Михайла Карбованця вивели з трьох відомих літер нехитрий комплімент, напевно, адресований усім чиновникам цієї структури.

Не дочекавшись прийому головного інженера, йдемо, залишаючи у черзі жителів без газового будинку у Горянах. Після того, як люди таки потрапили до чиновника, поділилися з нами своїм діалогом. Зокрема, жителька проблемного будинку Уляна Нечитайло розповіла, що Михайло Карбованець повідомив жителів про 5 тисяч гривень, які потрібні для будівництва нової газової лінії. У той час, директор радгосп-заводу привселюдно називав набагато більшу суму. Коли мешканці Горян зберуть ці кошти, «Закарпатгаз» обіцяє приступити до відновлення газопостачання в ужгородському будинку №45 по вулиці Лисенка. Словом, з усієї зібраної інформації випливає один простий висновок: як «Закарпатгаз», так і директор радгосп-заводу намагаються «здоїти» людей, які опинилися в біді…

Вже за годину після цієї «екскурсії», під час прес-конференції цю ситуацію прокоментував Ужгородський міський голова Сергій Ратушняк.

— «Закарпатгаз» нахабно залізає до нас із вами у кишені і змушує нас працювати над їхнім збагаченням, — каже мер міста. — Чому ми маємо віддавати безкоштовно їм наші мережі або встановлювати нові за свої кошти? Хіба оператори мобільного зв’язку просять нас оплачувати будівництво їхніх вишок? Хіба таксист, котрий нас везе, просить платити йому за ремонт мотора чи за ремонт дороги? Це — просто злочинна рекетирська структура. От і все, що я можу сказати…

Павло БІЛЕЦЬКИЙ

admin