Вулицю Погорєлова потрібно переіменувати на вулицю «Бандитську» (фото + документи)

Перший Погорєлов, Володимир Семенович, запам’ятався ужгродцям як вандал, який був не лише учасником, але й ретивим виконавцем волі комуністичного режиму, за вказівкою якого в Ужгороді було безжально зруйновано бульдозерами у 70-х роках сотні надгробних пам’ятників з мармуру і граніту священникам і канонікам, а кістки покійників викопувалися із землею і вкривали всю площу цвинтаря … Як зазначає свідок згаданих подій Почесний громадянин Ужгорода Михайло Баник: «Спостерігати цей вандалізм погорєловських нелюдів було неможливо. Залишки пам’ятників, кістки і прах покійників вантажили в самоскиди і вивозили на цвинтар на вулиці Перемоги, де скидували в купу».

До речі, в той самий час, коли було знищено греко-католицький цвинтар, під бетон було закатано ще одне ужгородське кладовище, а саме на площі Кирила та Мефодія, де зараз розташований універмаг «Україна». Як повідомляв один з закарпатських ресурсів, якщо придивитись пильніше до бруківки на цій площі, можна побачити там куски написів на надгробках. Цю площу звели на початку 70-х років, коли Володимир Погорєлов якраз був начальником ужгородського автотранспортного комунального господарства «Ужгородкомунтранс» і виконавцем даного цінічного за християнською мораллю дійства.

Не кращим запамятався ужгородцям син Володимира Семеновича, Віктор, якого батько прилаштував на роботу в ужгородську міську владу. Молодий Віктор Погорєлов на цій роботі відзначився хабарництвом, за що 7 років провів у буцегарні. Однак вийшовши на волю, його постійно тягло до влади, тобто до грошей, бо потрапивши у крісло мера, відзначився тим, що з міської скарбниці безслідно зникли 21 мільйон бюджетних коштів. А ще тим, що Погорєлови добре дбають про власний добробут, ідеться про махінації з квартирами для «молодих малозабезпечених сімей», в когорту котрих потрапив ніхто інший як син мера Андрій Погорєлов. Про скандали, фігурантом у яких виступав Віктор Погорєлов, пов’язаними з їздою у нетверезому стані годі і згадувати.

І воно не дивно. Адже яблуко від яблуні далеко не падає. Достатньо згадати, що в цій родині ніколи не поважали християнські та людські цінності. Чого вартує знищення Володимиром Погорєловим єпархіального греко-католицького цвинтара, розміщеного на території Закарпатського музею народної архітектури та побуту, під стінами Ужгородського замку (газета «Трибуна» від 18 вересня 2010 року). Тоді якими людськими та християнськими моральними нормами можна виправдати діяння цієї родини. Якого нахабства потрібно набратися, щоб нині син вандала Володимира Погорєлова Віктор Погорєлов апелював до норм християнської моралі, виправдовуючи діяння свого батька з руйнації ужгородського цвинтаря і мощення міських вулиць плитами з могил священників. Чи можливо на користь ужгродцям нині Віктор Погорєлов має намір кинути під ноги Балозі інтереси міської громади обласного центру?

І на останок, хіба не син Віктора Погорєлова Андрій, на догоду мукачівським браткам плюнув на волевиявлення ужгородців стосовно бажання побудувати аквапарк. То чи варте прізвище Погорєлова стати синонімом чогось непорядного, кримінального, ганебного та облудного? Тож на думку більшості ужгородців міська вулиця не має носити ім’я такої династії.

Ужгородські міські депутати на недавній сесії прийняли рішення переіменувати вулицю Погорєлова на вулицю ім. єпископа Стойки, щоб відновити історичну справедливість.

Один з читачів нашого ресурсу в коментарях запропонував переіменувати вулицю Погорєлова на вулицю «Бандитську». І це було б вірно, якщо вже пан Погорєлов хоче залишити після себе пам’ять. Пам’ять про свої «визначні» досягнення у злочинній діяльності, здійснені проти ужгородців.

Це було б вірно. Але.

Людина, яка нищила пам’ять людей не має права на пам’ять людей про себе.

Василь Орташ, Вікторія Маринич

Цей документ підтверджує, що в 1971 році був наказ зруйнувати греко-католицьке кладовище біля Ужгородського замку.

А наступний документ підтверджує, що в той час начальником “Ужгородкомунтранс” був Володимир Погорєлов, нині покійний батько Віктора Погорєлова.


admin