В Ужгороді затримали "паханів" із Кавказу, котрі переправляли мігрантів за кордон

У цей час власниця оселі, 56-річна Ніна, проводжала ще двох темношкірих “гостей” до автомобіля, слухаючи чиїсь вказівки по телефону. Усіх затримали працівники міліції. Далі правоохоронці вирушили ще до одного з розважальних закладів міста. Тут звернули увагу на кількох молодиків з характерною “кавказькою” зовнішністю, котрі давали комусь вказівки по телефону. Несподіваний візит оперативників обірвав їх на півслові. Так відбулася завершальна стадія операції щодо знешкодження злочинної групи, котра займалася підпільним переправленням нелегальних мігрантів за кордон.

Напередодні працівникам міжнародного відділу УБОЗу стало відомо: група невідомих людей привозить в Ужгород мігрантів з азіатських країн для подальшого транспортування у сусідні держави. Начальник закарпатського УБОЗу Іван Немеш доручив підлеглим ретельно перевірити цей факт. Під час проведення відповідних оперативних заходів у поле зору правоохоронців потрапили місцеві “кавказці”: 28-річний Ваген, 31-річний Арман, 29-річний Ашот та згадана ужгородка Ніна. За ними “убозівці” влаштували негласний нагляд.

Самі затримані нелегальні мігранти виявилися неповнолітніми громадянами Сомалі. Вони розповіли, що їх спочатку привезли в Росію, а звідти переправили на Україну. Після квартирування в ужгородки Ніни їх мали вивезти в Норвегію на заробітки. Для цього переправники планували доставити зарубіжних “гостей” на Великоберезнянщину, де на них вже чекали провідники. За це з кожного сомалійця ужгородські “кавказці” отримували по 2,5 тисячі доларів. Свою злочинну діяльність зловмисники розгорнули ще на початку року, тож можна собі уявити, скільки вони встигли заробили на мігрантах.

— За цим фактом порушено кримінальну справу, – розповідає перший заступник начальника УМВС України в Закарпатській області–начальник УБОЗу полковник міліції Іван Немеш. – Затримана група тривалий час організовувала “зелений коридор” у країни Євросоюзу для нелегалів. Зловмисникам за ці діяння “світить” реальний термін ув’язнення. Розпочато слідство, під час якого, не виключаємо, можуть випливти нові факти та особи в цій історії.

Іван Ладжун, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

admin